Kubacki najlepszy w kwalifikacjach! Żyła zaraz za pierwszą „3”

Biało-czerwoni nie awansowali w komplecie, ale w noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen wystąpią zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Piotr Żyła oraz Paweł Wąsek.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego w sobotnich kwalifikacjach. Piotr Żyła skoczył 135,5 metra i uplasował się zaraz za pierwszą „3”. Pewny awans do noworocznego konkursu wywalczył także Paweł Wąsek – ustronianin uzyskał 126,5 m i zajął 13. miejsce.

Pierwszą serię konkursową w Garmisch-Partenkirchen zamknie Dawid Kubacki (na zdj.), który jako jedyny przekroczył granicę 140 metrów – 140,5 m – i zwyciężył w kwalifikacjach. Przypomnijmy, że w trakcie Turnieju Czterech Skoczni zawodnicy skaczą w 25 parach, z których do rundy finałowej przechodzą zwycięzcy oraz pięciu przegranych z najlepszymi notami.