Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaczepiał przechodniów i usiłował wyłudzać pieniądze

Na terenie targowiska miejskiego ,,Zawiśle'' Straż Miejska w Skoczowie wylegitymowała i pouczyła mężczyznę, który zaczepiał przechodniów i usiłował od nich wyłudzać pieniądze.

Interwencje Straży Miejskiej – Skoczów - 6.10. - 09.10.2011:

-Ukarano mandatami karnymi 33 osoby niestosujące się do oznakowania ograniczenia prędkości na obszarze zabudowanym gminy Skoczów.

-Na ul. Bielskiej wylegitymowano osobę, która prowadziła zbiórkę pieniędzy. Kwestujący mężczyzna posiadał wszystkie niezbędne dokumenty wymagane przy tego typu czynnościach.

-W centrum miasta wylegitymowano i pouczono 8 osób kierujących pojazdami, które nie dostosowały się do przepisów Prawa o Ruchu Drogowym dot. zatrzymania i postoju.

-Na ul. Targowej wylegitymowano i pouczono kierującego rowerem bez wymaganego przepisami oświetlenia art 88KW.

-Na dworcu autobusowym wylegitymowano i pouczono dwie osoby, które paliły papierosy w miejscu publicznym zabronionym - art.13 ust 1 pkt 1 Ustawy o przeciwdziałaniu szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych.

-Na ul. Góreckiej Straż Miejska wylegitymowała i pouczyła dwie osoby, które głośnym zachowaniem zakłócały spokój i ład w miejscu publicznym - art 51 par 1 KW.

-Na dworcu PKS w miejscu obowiązywania znaku drogowego "zakaz ruchu w obu kierunkach" zatrzymano i wylegitymowano kierującego samochodem osobowym. W wyniku kontroli stwierdzono, iż  mężczyzna prowadził samochód nie posiadając do tego stosownych uprawnień. W powyższej sprawie Straż Miejska prowadzi postępowanie (wykroczenie art 94 par1 KW).

-Na terenie sołectwa Bładnice kontynuowana jest kontrola posesji pod kątem sposobu i częstotliwości usuwania przez mieszkańców odpadów komunalnych płynnych.

-Na ul. Rzecznej w czasie patrolu stwierdzono brak włazu do studzienki kanalizacyjnej. Zabezpieczono miejsce i powiadomiono pracowników Miejskiego Zarządu Dróg.

-Na ul. Mickiewicza wylegitymowano i pouczono kierującego rowerem bez wymaganego przepisami oświetlenia art 88KW.

-Na ul. G. Bór wylegitymowano i pouczono dwie osoby, które zanieczyściły miejsce ogólnie dostępne dla publiczności (art 145 KW), wyrzucając na chodnik papierki. Nakazano uprzątniecie zaśmieconego terenu.

-Na ul. Osiedlowej podjęto interwencję w stosunku do kierującego samochodem osobowym, który parkując swój pojazd w sposób nieprawidłowy zablokował wyjazd z posesji. W stosunku do sprawcy jest prowadzone postępowanie w sprawach o wykroczenie.

-W czasie trwania  Wyborów Parlamentarnych patrolowano teren wokół lokali wyborczych pod kątem zabezpieczenia ładu i porządku.

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: