Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zachwycały, zadziwiały, bawiły - utwory W. Szymborskiej

''Posłuchaj, jak mi prędko bije twoje serce'' pod takim tytułem już 17 maja w Cieszyńskim Ośrodku Kultury ''Domu Narodowym'' odbędzie się spotkanie poetycko-muzyczne, którego organizatorami są Klub Literacki ''Nadolzie'' i COK.

17 maja w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Domu Narodowym” podczas spotkania poetycko-muzycznego „Posłuchaj, jak mi prędko bije twoje serce” na nowo odkryjemy twórczość Wisławy Szymborskiej.

1 lutego  zmarła wielka poetka i laureatka literackiej Nagrody Nobla.  Jedna z najbardziej niezwykłych osobowości naszych czasów. "Nic dwa razy", „Miłość szczęśliwa”, „Sto pociech”, „Wszelki wypadek”, „Miłość od pierwszego wejrzenia", „Kot w pustym mieszkaniu”, „Życie na poczekaniu”... W najbliższy czwartek o godzinie 17.00 w COK na nowo zabrzmią utwory, które ciągle bawią, zachwycają i zmuszają do refleksji. 

- Jest kilka wierszy Wisławy Szymborskiej, które są mi szczególnie bliskie. Mam nadzieję, że majowe spotkanie będzie okazją, żeby po raz kolejny je usłyszeć – mówi Dominika Mikuła z Cieszyna – Dlaczego je lubię? Bo jest w nich duża doza dystansu do świata i ludzi... bo jest w nich nuta optymizmu i pogodzenia się z tym co nieuniknione, ale przede wszystkim dlatego, że Wisława Szymborska w wierszach potrafiła wiele rzeczy obrócić w żart. Dowodem na to może być „Nagrobek” - jeden z jej wierszy w którym śmieje się nawet z własnej śmierci... Pisała wiersze, których się nie zapomina.

Do udziału w spotkaniu poetycko-muzycznym zachęcają organizatorzy - Klub Literacki „Nadolzie” i Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy”. O oprawę muzyczną „Posłuchaj, jak mi prędko bije twoje serce” zadba Paweł Seligman i Bernard Tront. Wstęp wolny.  zadba Paweł Seligman i Bernard Tront. Wstęp wolny.

 
 
Barbara Stelmach-Kubaszczyk 
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: