Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jedni śmiecą, inni sprzątają...

100 uczniów wyruszyło na ''Wiosenne Sprzątanie Terenów Leśno -Zielonych''. Organizatorem akcji było Nadleśnictwo w Ustroniu oraz KOP PTTK ''Beskid Śląski''.

W miniony czwartek (10.05.2012) Nadleśnictwo w Ustroniu wspólnie z Komisją Ochrony Przyrody PTTK  „Beskid Śląski” w Cieszynie zorganizowało „Wiosenne Sprzątanie Terenów Leśno – Zielonych” na terenie gminy Brenna. Do akcji włączyło się blisko stu uczniów ze szkół.

Do akcji sprzątania przystąpiła blisko setka uczniów podzielona na cztery grupy. - Uczniowie reprezentowali szkoły gimnazjalne w Górkach i Brennej. Towarzyszyli im opiekunowie szkolni – wyjaśnia Jan Machała przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody PTTK  „Beskid Śląski” w Cieszynie  - Sprzątaniem objęto szlak na Stary Groń oraz szlak od centrum na Błatnią w Brennej, a także ścieżkę przyrodniczą Bucze w Górkach. 

W sumie zebrano 20 worków śmieci.  - Na zakończenie wszyscy spotkaliśmy się w kolibie Skalnego Dworku w Brennej, gdzie młodzież otrzymała ciepły posiłek – dodaje J. Machała. 

Tego dnia nie zabrakło też konkursu wiedzy przyrodniczo-krajoznawczej, który przeprowadzili Sebastian Marcol z Nadleśnictwa wraz z przewodniczącym KOP.  Zwycięzcą tej edycji została Karolina  Niedoba z Gimnazjum w Górkach, wygrywajac przed Szymonem Niedbałem z Gimnazjum w Brennej. Trzecie miejsce wywalczyła Julia Iskierka z Gimnazjum w Brennej, czwarte Natalia Klajmon z Gimnazjum w Górkach.  

Uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo w Ustroniu oraz dyplomy z ramienia PTTK. - Dyplomy odebrali także opiekunowie grup za wykonanie pracy na rzecz obiektu przyrodniczego. Nagrodziliśmy również dyplomami właściciela Skalnego Dworku - Jana Olszara i właściciela firmy przewozowej - Czesława Cieślara, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu imprezy – podkreśla J. Machała - W imprezie uczestniczyła również Iwona Szarek Wójt Gminy Brenna, dzięki której wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe odznaki. 

Na zakończenie nie obyło się bez podziękowań i słów uznania skierowanych do młodzieży. - Pogoda nam sprzyjała więc imprezę można uznać za udaną zarówno pod względem ekologicznym, jak i turystyczno -krajoznawczym – podsumowuje przewodniczący KOP. 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: