Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zachowaj rozwagę i żyj

Przyczyny wypadków mogą być różne. Najczęstszą z nich jest zderzenie się dwóch samochodów, spowodowane nieostrożną jazdą jednego lub obu kierowców. Nadmierna prędkość, wymuszenie pierwszeństwa przejazdu oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami to przyczyny najgroźniejszych wypadków.Zachowajmy ostrożność i rozwagę na drodze i żyjmy. Wystarczyła chwila nieuwagi i tragedia gotowa.

O tym, że kierowcy nie zachowują należytej ostrożności na drogach świadczyć mogą przytoczone poniżej przykłady. Do zdarzeń doszło w ciągu ostatnich kilkunastu dni.

21 września w Skoczowie na ul. Wiślickiej kierujący ciągnikiem rolniczym Massey Ferguson z dwoma przyczepami, podczas zjazdu ze wzniesienia nie zachowała należytej ostrożności doprowadzając do wywrócenia jednaj z przyczep. 

22 września w Wiślicy na drodze krajowej 81 kierujący samochodem ciężarowym Volvo  nie zastosował się do znaków zakazu, doprowadzając do zerwania urządzeń ograniczających  wysokości.

23 września w Międzyświeciu doszło do kolizji drogowej, kierujący samochodem Ford Fiesta wykonując manewr cofania  nie zachował należytej ostrożności i najechał na zaparkowany samochód Skoda Felicja .

24 września w Skoczowie na parkingu przy ul. Polnej kierujący samochodem Fiat Uno nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania doprowadzając do zderzenia z samochodem Mitsubishi.

30 września w Skoczowie na ul. Góreckiej doszło do kolizji drogowej, kierujący samochodem Volkswagen Golf nie zachował ostrożności podczas manewru cofania doprowadzając do zderzenia z samochodem Renault Scenic.

30 września w Skoczowie na ul. Mickiewicza doszło do kolizji drogowej kierujący samochodem BMW nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z samochodem Volkswagen Polo.

2 października w Pogórzu doszło do kolizji drogowej kierujący samochodem Seat Cordoba podczas zmiany pasa ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z samochodem Opel Zafira.

- W okresie od 20 września do 4 października policjanci KP Skoczów podejmowali interwencje 199 razy, doszło do 14 kolizji, 2 wypadków drogowych, oraz  18 przestępstw. W tym samym okresie czasu w powiecie cieszyńskim policjanci interweniowali 857 razy, doszło do 76 kolizji, 6 wypadków drogowych, oraz zaistniało 86 przestępstw – informuje asp. sztab. Ireneusz Kolon z KP ww Skoczowie.

BSK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: