Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zachęcano do badań profilaktycznych

Jutro, czyli 4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji w piątek (02.02) w Starostwie Powiatowym w Cieszynie miała miejsce akcja informacyjna na temat badań profilaktycznych.

W piątek (02.02) w godzinach od 9:00 do 13:00 w Starostwie Powiatowym w Cieszynie zorganizowano akcję informacyjną w  ramach obchodzonego 4 lutego Światowego Dnia Walki z Rakiem. Współorganizatorem wydarzenia było Biuro Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego w Cieszynie, Narodowy Fundusz Zdrowia Oddział w Cieszynie oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Cieszynie. 

Organizatorzy rozdawali tego dnia ulotki oraz informowali o realizowanych programach profilaktycznych, dotyczących nowotworów szyjki macicy, piersi, jelita grubego oraz płuc. Od kilku lat 4 lutego obchodzimy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji razem z NFZ Oddziałem w Cieszynie zachęcamy ludzi do badań profilaktycznych. Ciągle jest mała świadomość konieczności takich badań. Niestety nowotwory zbierają bardzo duże żniwo. Tak samo w naszym powiecie, jak i w całej Polsce. Umieralność z powodu chorób nowotworowych jest bardzo duża. Zajmuje drugie miejsce po zgonach z powodu chorób układu krążenia – przyznała w rozmowie z naszą redakcją Barbara Kłosowska z Biura Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego. 

Informujemy również gdzie takie badania profilaktyczne można wykonać. Osobom zainteresowanym podpowiadamy w jaki sposób można to załatwić – dodała Marta Konderla z NFZ Cieszyn.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-02-03 19:25:02
babajaga52: Dlaczego tylko w Starostwie przeprowadzono tak ważną akcję????Skoro jest PROBLEM,trzeba było nagłośnić sprawę i w kilku miejscach w naszym mieście uruchomić takie punkty informacyjne!!!!<br />
2018-02-04 10:27:31
krolik bugs: Jak ma się zejść to się zejdzie i nie pomoże nic.
2018-02-04 17:14:45
tulusa: Kłosowska nic nowego pani nie powiedziała ! A pani działalność na temat zdrowia jest totalnie beznadziejna !!! Co pani zrobiła dla mieszkańców Cieszyna- dosłownie nic, zero inicjatywy !
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: