Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

ZABLOKUJĄ WIŚLANKĘ

28 maja mogą być, a raczej na pewno będą problemy z dojazdem w Beskidy. Mieszkańcy Nierodzimia – mówią dosyć! Od 30 lat walczą, aby ich miejscowość podzielona na pół drogą wojewódzką nr 941, miała bezpieczne przejście i przejazd.
 
Jak na razie kończy się na obietnicach, a ostatnie projekty, które się pojawiły ciągle są odsyłane do poprawek. Jednak kilka lat temu Zarząd Dróg Wojewódzkich chciał przystąpić do modernizacji skrzyżowania. Wówczas mieszkańcy oprotestowali projekt, który ich zdaniem był nie do przyjęcia.
 
 
Przekonuje Halina Kujawa przewodnicząca zarządu osiedla w Nierodzimiu. Walka o światła toczy się od lat. Od kilku miesięcy biuro projektowe nie potrafi dogadać się z Wojewódzkim Zarządem Dróg. Ten ciągle odsyła projekt do korekty – dodaje mieszkanka Nierodzimia Jolanta Hazuka.
 
 
Teraz w dalszym ciągu czekają na nowe opracowanie z biura projektów. O wiele za długo – mówią.  Dlatego, na ostatnim zebraniu mieszkańcy postanowili. Blokujemy drogę!
 
 
Mieszkańcy Nierodzimia zarzucają także miejskim władzom opieszałość w działaniach związanych z budową sygnalizacji. Dodatkowym problemem było to, że w grudniu minęła ważność umowy pomiędzy urzędem miasta a Zarządem Dróg – na szczęście udało się ją przedłużyć - deklaruje burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec.
 
 
Co na to wszystko Zarząd Dróg Wojewódzkich? Już w 2003 roku proponowaliśmy przebudowę skrzyżowania  - tłumaczy rzecznik ZDW Ryszard Pacer.
 
 
W tej chwili kolejny projekt jest na ukończeniu i niebawem ma zostać przyjęty do realizacji, inną kwestią jest natomiast finansowanie samego zadania – dodaje Pacer. Nie wiadomo bowiem czy w tym roku znajda się pieniądze na przebudowę. Na pewno jednak mieszkańcy będą chcieli 28 maja zablokować „Wiślankę”. Jak mówią, przez trzy godziny od dziesiątej, będziemy chodzić po przejściu dla pieszych.
 
Jan Bacza
źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: