Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zabawki na wystawie

W Istebnej będzie można podziwiać wystawę zabawek. I to nie byle jakich. Wszystkie są ręcznie robione, tak jak za dawnych czasów kiedy w sklepach nie było lalki Barbie, ani samochodów z plastiku. Zabawki rodem ze Stryszawy będzie można zobaczyć już od poniedziałku w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej.

Koniki, ptaszki, klepoki – te i wiele innych zabawek będzie można podziwiać w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej. Tam już od poniedziałku gościć będą zabawki rodem ze Stryszawy. To tam znajduje się  Beskidzkie Centrum Zabawkarstwa Ludowego, w którym można zobaczyć ręcznie robione cuda.

– Chcieliśmy pokazać te już zgoła zapomniane zabawki, których już dzisiejsze dzieci nie pamiętają. Bardzo dobrze układa nam się współpraca z ośrodkiem w Stryszawie i stąd pomysł na wystawę – mówi Katarzyna Rucka- Ryś z Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej. 

Na wystawie będzie można zobaczyć zabawki, którymi bawili się nasi dziadkowie, będą też współczesne, wykonywane sposobami sprzed lat. Większość robiona jest z drewna. Jednak z tego materiału można wyczarować nie tylko konia na biegunach, ale również latającego bociana czy śpiewającego ptaszka.

Otwarcie wystawy  odbędzie się o godz. 15.30, 5 marca 2012r., czyli już w najbliższy poniedziałek. Na wernisażu zaplanowano też promocję płyty, prezentującej Gminę Istebna. 

Wszyscy pragnący poznać zabawki rodem ze Stryszawy będą mogli zwiedzać wystawę od poniedziałku do piątku od 8.00-16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury. Zabawki zostaną tu do 11 kwietnia. 

Dorota Kochman

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: