Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zabawa z ks. Byrtem. Nagrody czekają

To już ostatnie godziny przez pierwszym gwizdkiem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej – Rosja 2018. Od kilku miesięcy w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku trwają przygotowania do mundialu i zbierane są piłki w projekcie "kopnij piłkę ks Byrtowi a on poda dalej"

Piłki zbierane są dla dzieci i będą rozdane w czasie ekumenicznych nabożeństw. Pierwsze z nich  odbędzie się 17 czerwca o godz. 11:00.  Piłki na nabożeństwa przekazali m.in. Prezydent RP, Premier RP, Marszałek Sejmu RP, Minister Sportu, PZPN , Wojewoda Śląski, kilku eurodeputowanych, posłowie z Bielska , starostowie, burmistrzowie a także prywatne osoby - Dziękujemy! wszystkich w czasie mundialu - łączy nas Ewangelia i piłka. 17 czerwca o godz 11:00 w Parafii Ewangelickiej będzie Słowo Boże dużo modlitwy i piękne pieśni a na koniec dla dzieci piłki – mówi ks. Jan Byrt. To nie wszystko, przed mundialem parafia zaprasza do prostej zabawy - Mamy trzy piłki z podpisami - Prezesa PZPN , Biskupa Kościoła Ewangelickiego z Finlandii oraz znanego skoczka z Wisły . Chcemy je podarować tym , którzy do czwartku wytypują Mistrza Świata, drugie miejsce i trzecie. Piłki podarujemy tym , którzy do czwartku na adres salmopol@wp.pl prześlą swoje propozycje - zachęca ks. Byrt.

- Na pytanie jednego człowieka co ma wspólnego Ewangelia z piłką odpowiedziałem: Parafia jest jak jedna z wielu drużyn na Mistrzostwach . Ma trenera, który chce codziennie się z nami spotykać w Słowie Bożym. Ksiądz w bramce a parafianie muszą nauczyć się grać zespołowo słuchając trenera i to w Bożej miłości – stwierdza duchowny - Jeśli będą grać zespołowo, podawać sobie i słuchać trenera to będą wygrywać w dzisiejszym świecie i mieć tysiące kibiców , którzy będą chcieli z nimi zagrać . Jeśli nie będą słuchać trenera to będą fatalnie grać - kibice nie będą się nim interesować . A więc grajmy mecz życia . Bóg podał Kościołowi jak na tacy piękną imprezę Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej i trzeba wejść w nią ze Słowem Bożym - komentuje Byrt.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-06-13 06:40:52
inigo: Pastorem Byrtem a nie księdzem. Protestanci nie mają księży!
2018-06-13 09:43:48
wyśmienity cwaniaczek: Według kościoła hazard to grzech !!! WIĘC DLACZEGO PROTESTANCKI FARORZ NAMAWIA DO ZŁA ?...?
2018-06-13 11:30:00
torcin: Rozdawnictwo to dobry sposób żeby młodzież zobaczyła jak Kościół wygląda.
2018-06-13 12:09:04
An.: Widzę, że jak ktoś chce, to się do wszystkiego przyczepi. Czy gra w piłkę to hazard...? Czy to rozdawnictwem nazwiemy czy inaczej, ważne by krzewić kulturę fizyczną i sport, a że w łączności z Kościołem...? A jeśli komuś to przeszkadza, to nie musi... Pozdrawiam Panów respondentów... An.
2018-06-13 14:42:03
osa: @inigo - protestanci nie mają księży, ale sami każą mówić do siebie "proszę księdza". Chociaż ja i tak zawsze przez "pan". A ksiądz Byrt spoko koleś! :D
2018-06-13 20:24:00
wyśmienity cwaniaczek: "obstawianie wyników " za korzyść materialną .ZA WIKI " Hazard w Polsce Urządzanie i prowadzenie działalności hazardowej Polsce reguluje ustawa z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych[1]. Określa ona katalog gier hazardowych, jakie są w Polsce dozwolone oraz miejsce i warunki ich urządzania. Do ustawowego katalogu gier należą: gry liczbowe, loterie pieniężne, gra telebingo, loterie fantowe[2][3], gry cylindryczne (np. ruletka), gry w karty: blackjack, poker, baccarat; gry w kości, gra bingo pieniężne, gra bingo fantowe, loterie promocyjne, loterie audiotekstowe, zakłady wzajemne polegające na odgadywaniu wyników sportowego współzawodnictwa ludzi lub zwierząt (totalizator), zakłady wzajemne polegające na odgadywaniu zaistnienia różnych zdarzeń (bukmacherstwo), gry na automatach.
2018-06-14 10:32:33
bronek91: Jezus powiedział, pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną. Jak widać Pan Pastor potrafi postępować zgodnie ze wskazaniami Ewangelii. Osobiście uważam, iż taka winna być odpowiedź na pytanie jednego człowieka co ma wspólnego Ewangelia z piłką.;)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: