Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaatakował kierowcę, trafił do szpitala

Był tak wściekły, że wybił głową szybę w aucie na skrzyżowaniu. W efekcie wszystkiego trafił do szpitala a teraz dodatkowo grozi mu więzienie.

Na jednym ze skrzyżowań w Chybiu, 28 letni mężczyzna, umyślnie głową wybił szybę w innym samochodzie. Policjanci ze Strumienia zatrzymali go krótko po zdarzeniu. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna zdenerwował się po tym, jak doszło do nieporozumień na drodze z innym kierowcą. Wyszedł wtedy z auta, wybił szybę w samochodzie pokrzywdzonego i jeszcze mu groził. 

Mundurowi ustalili, że między kierowcami opla i iveco doszło na drodze do nieporozumień. - Oplem podróżowało małżeństwo z dzieckiem, z kolei iveco poruszało się trzech mężczyzn. Kiedy kierujący oplem zatrzymał się na jednym ze skrzyżowań w Chybiu, wtedy z iveco wyszedł pasażer i wybił tylną szybę opla uderzając głową i ręką. Agresor groził po tym jeszcze 30-latkowi słownie, a następnie wsiadł do samochodu i wspólnie z innymi odjechał – relacjonuje mł. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy Cieszyńskiej policji

Pokrzywdzony przekazał policjantom dane niezbędne do zatrzymania sprawcy. Oficer dyżurny po otrzymaniu zgłoszenia o drogowym agresorze, na miejsce natychmiast wysłał patrole będące w pobliżu. Sprawca oddalał się w kierunku Pawłowic. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci ruszyli w pościg za sprawcą zniszczenia mienia. Zatrzymali go na terenie miejscowości Studzionka. - Gdy policjanci zatrzymali iveco okazało się, że sprawca siedział z tyłu samochodu cały zakrwawiony. W wyniku uderzenia głową o szybę opla doznał licznych obrażeń. Miał również ranną rękę. 28-latek był też pod wpływem alkoholu. W związku z obrażeniami, jakich doznał wymagana była natychmiastowa pomoc pogotowia – dodaje rzecznik.

Szczegóły sprawy wyjaśniają teraz śledczy z Komisariatu Policji w Strumieniu. Mężczyzna za agresywne zachowanie oraz popełnione przestępstwa – zniszczenie mienia oraz groźby karalne, może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: cr

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-07-19 17:37:35
bronek91: "jak doszło do nieporozumień na drodze z innym kierowcą."- cytat Agresja na drogach, kolejny współczesny problem, radzenia z którym powinno się uczyć w szkołach lub przynajmniej w trakcie odbywania kursów na prawo jazdy....
2018-07-19 18:02:51
inigo: Bronek, nieustanny komentator spraw wszelakich, z szwabskim ptakiem w avatarze. Masz jakiś etat u Niemców czy ewangelikow?
2018-07-19 19:09:44
bronek91: inigo, jaki szwabski??? To znak przedstawicieli polskiej dynastii i polskiej ziemi. A jak u kogo mam etat, to chyba raczej u Czechów. Jednak najbardziej ciekawi mnie, czy miejscowy garnizon policji opracował już projekt przeciwdziałania agresji na drogach....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: