Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Za rok już będzie bezpieczniej

Mieszkańcy Nierodzimia czekają na przysłowiową łopatę, która zostanie wbita w skrzyżowanie w Nierodzimiu. W zeszłym roku o tej porze byli zdecydowani na protest. Teraz czekają na dopełnienie formalności. Przebudowa ma rozpocząć się jesienią.

Od 30 lat mieszkańcy Nierodzimia walczą, aby ich miejscowość podzielona na pół drogą wojewódzką nr 941, miała bezpieczne przejście i przejazd. Jesienią prace na skrzyżowaniu w Nierodzimiu mają się rozpocząć. – Zarząd Dróg Wojewódzkich złożył wniosek ZRIDowski (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej na podstawie "specustawy drogowej" przyp. red). Czekamy na wydanie decyzji przez wojewodę, która ma do nas wpłynąć lada dzień – mówi Ireneusz Szarzec, burmistrz Ustronia. Jak podkreśla jest w stałym kontakcie z Zarządem Dróg Wojewódzkich. – Jeśli tylko otrzymamy decyzję możemy przystąpić do formalności miedzy gminą i starostwem. Mamy również projety porozumień, wszelkie potrzebne uchwały zostały podjete. Zabezpieczone są też środki w budżecie województwa, powiatu i gminy na dwa lata realizacji tej inwestycji – dodaje Ireneusz Szarzec.

Mieszkańcy Nierodzimia mogą być więc pewni, że w tym roku w końcu ruszy przebudowa skrzyżowania. Zaraz po wydaniu  zezwolenia na realizację inwestycji drogowej Zarząd Dróg Wojewódzkich – inwestor generalny, przystąpi do procedury przetargowej. – Mamy nadzieję że w tym roku budowa ruszy. Trudno jednak wyobrazić sobie, żeby prace były realizowane w sezonie, dlatego też zaplanowaliśmy inwestycję na dwa lata. Prace będą trwać w sezonie jesiennym i wiosennym – dodaje Ireneusz Szarzec.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w przyszłym roku o tej porze mieszkańcy Nierodzimia będą mogli cieszyć się z przebudowanego skrzyżowania. – Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku o tym czasie, będziemy widzieć jakiś konkretny efekt pracy trzech jednostek – województwa, powiatu i miasta – kwituje burmistrz Ustronia.

Dorota Kochman
 

Czytaj też: Zablokują "wiślankę"

źródło:
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: