Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Za niespełna dwa lata nowa strażnica w Łazach

Ponad 6 mln złotych kosztować będzie budowa nowej strażnicy OSP w Łazach. Gmina Jasienica wybrała właśnie firmę, która zrealizuje inwestycję. Do przetargu stanęło pięć podmiotów. Zwyciężyło przedsiębiorstwo z Goczałkowic-Zdroju.

Jak informuje Urząd Gminy w Jasienicy w oparciu o kryteria wyboru – cenę, okres udzielonej gwarancji na przedmiot umowy - wybrana oferta zyskała najwyższą liczbę punktów. Samorząd Jasienicy na budowę przeznaczył 4,9 mln złotych. Wybrano najtańszą ofertę opiewającą na nieco ponad 6 mln złotych. Pozostałe były droższe. Wahały się od niespełna siedmiu milionów po prawie osiem milionów złotych.
Wykonawca, od momentu podpisania umowy, będzie miał 21 miesięcy na realizację inwestycji. Budynek wraz z wyposażeniem powinien być oddany do użytku w 2023 roku.

Zgodnie z planami strażnica i wielofunkcyjny budynek zajmą działkę obok szkoły. Na parterze znajdą się dwa duże garaże na wozy bojowe, a także pomieszczenia dla strażaków oraz szatnie i sanitariaty. Będzie również sala na potrzeby Koła Gospodyń Wiejskich i sołtysa.

Na piętrze zlokalizowana zostanie natomiast sala konferencyjna o powierzchni 190 mkw., która służyć będzie do przeprowadzania zebrań wiejskich i innego rodzaju spotkań. Zaplanowano również zaplecze kuchenne i sanitariaty. Budynek będzie wyposażony w windę, aby swobodny dostęp miały do niego osoby niepełnosprawne.

(ach)

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: