Za nami XXII kolejka Bielskiej Ligi Okręgowej

Za nami osiem spotkań rozegranych w ramach XXII kolejki Bielskiej Ligi Okręgowej. Większych niespodzianek nie było, a zdecydowanie najwięcej emocji doświadczyli kibice w Drogomyślu.

Warto rozpocząć właśnie od spotkania derbowego pomiędzy Błyskawicą Drogomyśl, a Cukrownikiem Chybie. Obie ekipy przystąpiły do tego meczu w odmiennych nastrojach. Chybie w poprzedniej kolejce pokonało 2:1 Beskid Skoczów, z kolei piłkarze z Drogomyśla ulegli 1:3 rywalom z Wilamowic.

Strzelanie w Drogomyślu rozpoczęło się już w 16 minucie. Wówczas prowadzenie gościom dał dobrze grający wiosną Łukasz Szczygielski. Na odpowiedź gospodarzy musieliśmy czekać zaledwie dwie minuty.

Wyrównującego gola zdobył Robert Grzesik. Przed przerwą kibice w Drogomyślu byli jeszcze świadkami dwóch trafień. W 32 minucie prowadzenie Cukrownikowi dał po raz drugi Szczygielski. Odpowiedź przyszła po 12 minutach, po uderzeniu głową Mariusza Krzempka. Tuż po przewie dwie bramki dla Błyskawicy zdobył Mateusz Saltarius. Do 80 minuty gospodarze prowadzili 4:2 i wydawało się, że nic nie odbierze im pierwszego w tej rundzie kompletu punktów. Najpierw kontaktowego gola dla Chybian zdobył Dariusz Zygma, a chwilę później z rzutu karnego wyrównał Witold Wawrzyczek. Decydujący, piąty gol dla Cukrownika padł w 85 minucie. Hat-tricka skompletował Łukasz Szczygielski, a goście wygrali spotkanie 5:4. Wynik istnie hokejowy!

W innych derbach powiatu pogodzeni ze spadkiem piłkarze ze Strumienia napsuli sporo krwi ekipie Beskidu w Skoczowie. W 69 minucie prowadzenie dla gości dał Jan Lang. Podopieczni trenera Bujoka za wszelką ceną dążyli do wyrównania, podobnie jak parę dni wcześniej w spotkaniu z Cukrownikiem. Tym razem zakończenie było szczęśliwe dla Skoczowian. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Marcin Jaworzyn. Skoczów – Strumień 1:1.

W ubiegły weekend odbyły się dwa spotkania na szczycie tabeli. W sobotę (20.04) Morcinek zmierzył się w Kaczycach z LKS Pewel Mała. Piłkarze Marka Kopacza podbudowani ostatnim zwycięstwem w Landeku chcieli udowodnić, że należą do ligowej czołówki. W 37 minucie swoją trzecią bramkę w trzecim kolejnym meczu zdobył Dawid Łyżwa. Po przewie goście z Pewli Małej uporczywie dążyli do wyrównania. W 83 minucie punkt dla piłkarzy Sebastiana Gruszfelda uratował Piotr Kania.

Dzień później zmierzyły się z sobą ekipy GKS Radziechowy – Wieprz i Spójni Landek. Mecz nie przyniósł kibicom większych emocji, a samo spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.