Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Za nami pierwszy weekend

Za nami pierwszy weekend Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie. Inauguracja, koncerty zespołów Kraków Gospel Choir i Luter Park, nabożeństwo, seminaria m.in. o pracy z dziećmi na ulicy i osobami pokrzywdzonymi, Izraelu oraz pierwsze zajęcia dla nastolatków i dzieci.


Tydzień jest imprezą otwartą, ma charakter ekumeniczny, to miejsce dla ludzi różnych wyznań, organizacji i środowisk.

- Współpraca międzywyznaniowa to wspólna realizacja zadania misyjnego w pojednanej różnorodności, gdzie nikt nie jest zmuszany do zrezygnowania z Kościoła, który wybrał i w którym zdecydował się żyć. Dlatego, obojętnie z jakiego Kościoła jesteś, jesteś tu mile widziany
– powiedział w czasie niedzielnego spotkania ewangelizacyjnego dyrektor Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, ks. Grzegorz Giemza.

Cały program, zarówno ten dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych łączy hasło „Mówcie prawdę”.

Ks. Leszek Czyż, tegoroczny ewangelista, uważa, że w codziennych relacjach ważną rzeczą jest to żebyśmy byli prawdomówni, że to nie tylko świadczy o naszej dojrzałości, ale o tym na ile poważnie traktujemy drugiego człowieka.

- Dla mnie osobiście prawda jest stwierdzeniem pewnej rzeczywistości. Problemem nie jest to że ktoś mówi prawdę, ale co my z tą prawdą robimy. Jezus był tym, który mówił prawdę o sobie i o człowieku. Prawda wyzwala, a świadomość prawdy o samych sobie jest niezbędna do codziennego życia.

Pomimo deszczowej pogody Dzięgielów odwiedziło do tej pory kilkaset osób, a nad całym przebiegiem TE czuwa 200 wolontariuszy.

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: