Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Z Zaolzia na Jasną GóręMszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa w Czeskim Cieszynie rozpocznie się w sobotę o godz. 6.00 XXI Piesza Pielgrzymka Zaolzie - Jasna Góra. Pątnicy wyruszą na trasę po błogosławieństwie na drogę i odebraniu z rąk organizatorów chust pielgrzymkowych. Będą wędrować przez sześć dni, pokonają 162 kilometry.

Pielgrzymi dotrą do Czarnej Madonny w czwartek, a pod murami jasnogórskiego klasztoru spotkają się z uczestnikami pielgrzymek: rowerowej (już dziewiątej, wyrusza z Czeskiego Cieszyna w środę) i autokarowej (już dziewiętnasta, autokary wyjeżdżają znad Olzy w czwartek rano).
- Jest to zawsze spotkanie bardzo wzruszające - podkreślają Jadwiga i Franciszek Frankowie, którzy zaolziańskie pielgrzymki na Jasną Górę organizują od 21 lat. - Do Częstochowy przyjeżdżają też krewni, znajomi, przyjaciele, będą również autokary z parafianami z Jabłonkowa i Stonawy. Wszyscy razem będziemy świętować. O godz. 16.45 przewidziana jest uroczysta msza św. w Kaplicy na Jasnej Górze. W programie znalazły się także kolacja i nocleg u sióstr szarytek. Niezwykle cennym przeżyciem są ponadto Apel Maryjny w kaplicy o godz. 21.00 oraz czuwanie nocne. Dla tych, którzy zostają w Częstochowie, jest jeszcze w piątek msza św. o godz. 9.00. O godz. 14.00 pielgrzymi wyjeżdżają do swoich domów...

 

js/Głos Ludu

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: