Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Z zakrytym nosem i ustami nawet do lasu. Ministerstwo doprecyzowuje przepisy

Ministerstwo Zdrowia doprecyzowało zapisy dotyczące obowiązku zasłaniania ust i nosa, który zacznie obowiązywać w czwartek (16.04).

W myśl zaktualizowanego rozporządzenia ministerialnego, usta i nos musimy zakryć przy użyciu: części odzieży, przyłbicy, maski lub maseczki. Nakaz obowiązuje w przestrzeni publicznej ogólnodostępnej, w tym także w terenach zielonych (parkach, zieleńcach, promenadach, bulwarach, ogrodach, etc.) oraz leśnych (w tym parkingach leśnych, miejscach postoju pojazdów, czy miejsc edukacji leśnej).

Z obowiązku zakrywania twarzy zwolnione są dzieci do lat dwóch oraz osoby "niezdolne do samodzielnego zakrycia lub odkrycia ust lub nosa".

Ust i nosa nie będziemy musieli zakładać kierując autem. - W samochodzie jesteśmy najczęściej w tym gronie, w którym żyjemy w domu albo sami. Natomiast jeżeli jest to publiczna przestrzeń, np. transport publiczny, jak najbardziej tak. W biurach i zakładach pracy to zależy od pracodawcy. Najczęściej biuro powinno być zdalne i to jest zalecenie dużo bardziej racjonalne - mówił na antenie radia RMF FM Łukasz Szumowski, minister zdrowia. 

Co ważne, w przypadku konieczności weryfikacji tożsamości (np. przez policjanta) funkcjonariusz do tego uprawniony będzie mógł zażądać zdjęcia maseczki zakrywającej twarz.

Projekt roporządzenia - POBIERZ

KR/PAP

 

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-14 20:55:47
krzysztof.nn: nie ma takiego idiotyzmu który PiS-owska władza nie czuje się władna bezkarnie wprowadzić w tych trudnych dla nas wszystkich dniach - i nie ma takiego łajdactwa, przed którym by się powstrzymała
2020-04-14 22:23:04
Selma: Aha, czyli mam nosić maskę w miejscach, do których nie mogę wejść, dobre. Już nie mówiąc o tym potwierdzaniu tożsamości przez policjanta, który będzie miał okazję na mnie napluć.
2020-04-14 23:17:27
daniel3ttt: Jakbyś nie zauważył przewodniku chóru nienawistników to w Czechach maseczki wprowadzili wcześniej obowiązkowo. W niektórych miastach nawet bez COV-19 to standard. Ciesz się że obecna władza reagowała szybko i podjęła właściwe decyzje. Inaczej mielibyśmy podobną sytuację jak we Francji czy Hiszpanii. Ty tego nie docenisz, podobnie jak liderzy opozycji co ujadają a pokątnie chwalą podjęte przez rząd decyzje. Na szczęście nikt już nie czyta twoich wypocin. Sam dla siebie piszesz te fake newsy i propagandowe tekściki
2020-04-14 23:40:38
krzysztof.nn: ...no i rzecz jasna dla ciebie, łosiu, i paru podobnych inteligentnych inaczej co najwyraźniej tylko nimi żyją シ
2020-04-15 00:05:00
donekT: krzysiu+, wielokrotnie dowiodłeś, kto tu jest tym "inteligentnym inaczej"... Zawsze możesz zwalić na karb starczej demencji, amnezji lub podobnego rodzaju schorzeń... (ilość klakierów NIENAWIŚCI ostatnio coś zmalała). Co do Twojego poziomu, raczej braku poziomu, w Twoim krzysio+ wieku, kulturalnemu człowiekowi pewnych rzeczy nie wypada...
2020-04-15 00:09:29
donekT: ... zresztą czego oczekiwać po permanentnym MALKONTENCIE? (marudzie, zrzędzie, tetryku):)
2020-04-15 00:15:44
crank: Fachowcy od epidemii twierdzą, że maseczka po jej zdjęciu nie nadaje się do natychmiastowego ponownego nałożenia. Więc jak - policjant da nową?
2020-04-15 09:45:32
ktoś: Na zdjęciu w DO dorysuj maskę to nie będziesz musiał zdejmować :)
2020-04-15 14:23:40
crank: Dowcipnisiu, jak policjant sobie zażyczy zobaczyć twoją buźkę nie masz prawa odmówić.
2020-04-15 21:26:09
ktoś: Nie ma co oglądać :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: