Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Z widokiem na cmentarz?

Mieszkańcy Cieszyna zastanawiają się co takiego pojawi się na działce położonej przy żydowskim cmentarzu ? Już teraz domysłom nie ma końca.  Jedni spekulują, że wszystko wskazuje na nowy sklep, inni sugerują, że już niebawem z pewnością powstanie nowy parking, a jeszcze inni... Postanowiliśmy sprawdzić kto ma rację.

Rzeczywiście spacerując ulicą Hażlaską nie trudno zauważyć, że skrawek zieleni, który do tej pory chętnie był odwiedzany przez właścicieli czworonogów zamienił się w plac budowy. Pojawiło się ogrodzenia, które przyciągnęło ciekawskie spojrzenia. - Do tej pory chętnie odwiedzałam łąkę, pies mógł się wyszaleć, podobnego zdania było z pewnością wiele innych osób, które tu spotykałam. Teraz teren jest ogrodzony i wszyscy jesteśmy ciekawi, co w tym miejscu się pojawi – mówi Marzena Poskonek mieszkanka Cieszyna.

Kierowani ciekawością i chęcią zdobycia wiedzy na temat w/w miejsca zwróciliśmy się o wyjaśnienie do Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

- Teren stanowi własność osób fizycznych. Obszar ten nie jest objęty Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego – informuje portal ox.pl Edyta Subocz rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Cieszynie – Decyzję o ustaleniu warunków zabudowy w zakresie rodzaju inwestycji podpisał burmistrz Cieszyna 26 maja 2010 roku. Pozwolenie na budowę wydaje co do zasady Starosta Cieszyński.

Co więc niebawem pojawi się nieopodal żydowskiego cmentarza?  - Budynek mieszkalny z sześcioma lokalami mieszkalnymi – wyjaśnia Edyta  Subocz.

Zagadka została więc rozwiązana, chociaż jak przyznają mieszkańcy okolicy nie spodziewali się takich planów. – Dom z widokiem na cmentarz ? Sąsiedztwo nie do końca wymarzone – kwituje pani Marzena.

 

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: