Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Z Tobą chcemy zmieniać miasto

Pół roku przygotowań, kilka miesięcy formowania zespołu i wreszcie czas intensywnej kampanii wyborczej. Jutro kolejne spotkanie. Tym razem w Parostatku, na przejściu granicznym.

Tak KWW Mariusza Andrukiewicza przygotowuje się do wyborów samorządowych, które odbędą się już 16 listopada. Przed nami ostatnia prosta. Chcemy Was jeszcze lepiej poznać, poinformować o adresach lokali wyborczych, zmianach ulic i granicach okręgów. Wręczamy specjalne mapy Cieszyna, pomocne w drodze na wybory  - mówi Mariusz Andrukiewicz, kandydat na burmistrza Cieszyna – będziemy się spotykać z Wami każdego dnia, a już niebawem na rynku, gdzie poczęstujemy przechodniów ciepłą herbatą.

Kandydaci na radnych nowej Rady Miejskiej trafili już do tysięcy mieszkań. Każdy z nich chciał poznać swoich wyborców, ich problemy i opinie na temat Cieszyna. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować plan rozwoju swojego okręgu i mieć świadomość niedogodności, z jakimi zmagają się mieszkańcy. Takie nawiązywanie bezpośredniej relacji z mieszkańcem to bardzo innowacyjne podejście. Podkreślają to sami mieszkańcy. Doświadczam dużo życzliwości i zrozumienia – mówi Krzysztof Kula, najmłodszy kandydat, mieszkający w okręgu nr 21.

Odwiedziłam ponad połowę gospodarstw domowych w moim okręgu – mówi Joanna Posiak, startująca z Banotówki, okręg nr 19 – Reakcje ludzi są bardzo różne. Jedni zapraszają na długie rozmowy o mieście, inni tylko odbierają naszą nową mapę Cieszyna. Jednak zdecydowana większość jest nastawiona życzliwie.

U mnie jeszcze nigdy żaden kandydat na radnego nie przyszedł do domu, dlatego skoro Pani znalazła czas dla mnie, to ja znajdę czas dla Pani 16 listopada  – usłyszała  podczas swoich wizyt u sąsiadów Wiesława Bandurowska-Jamróz, która kandyduje w okręgu nr 15, czyli w Śródmieściu. 

Kandydaci na swoich drogach spotykają różnych ludzi. Czasem nawet spotykają swoich kontrkandydatów. Życzyliśmy sobie sukcesu, ale już do klatki schodowej mnie nie wpuścił – dodaje Posiak. Mieszkam w Cieszynie od urodzenia, ale jeszcze nigdy nie miałem okazji poznać w tak krótkim czasie niemal wszystkich moich sąsiadów – mówi Wojciech Trzcionka z okręgu nr 9.

W terenie pracuje Mariusz Andrukiewicz, kandydat na burmistrza, który także spotyka się z mieszkańcami. Chciałbym, by zaczęło zależeć im na tym mieście tak samo jak mnie – mówi Andrukiewicz -  jeśli wygram wybory to zaproszę mieszkańców do współdecydowania o Cieszynie. Historie, którymi dzielą się mieszkańcy, są często niezwykłe i bardzo inspirujące.

KWW Mariusza Andrukiewicza zaprasza wszystkich na spotkanie, które odbędzie się jutro (08.11) g. 17:00 w Parostatku (Zamkowa 1, Cieszyn). Zabierzcie swoje rodziny, dzieci, bliskich i znajomych. Wspólnie porozmawiajmy o przyszłości Cieszyna - zachęcają organizatorzy.

Spotkajmy się w działaniu.
www.WyboryCieszyn.pl

 

Artykuł sponsorowany
Sfinansowane ze środków KWW Mariusza Andrukiewicza

źródło: KWW Mariusza Andrukiewicza
dodał:
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: