Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Z policyjnej statystyki

Od 7 do 21 lutego policjanci Komisariatu Policji w Skoczowie podjęli 192 interwencje. W tym czasie doszło również do 7 kolizji drogowych, odnotowano 30 przestępstw i zatrzymano 5 nietrzeźwych kierujących.

Z policyjnej statystyki:

7 lutego w Skoczowie przy ul. Górny Bór  ujawniono włamanie do koparki. Sprawca po uprzednim zerwaniu kłódek zabezpieczających koparkę dokonał kradzieży akumulatorów o wartości 1000 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Policja.

Tego samego dnia w Harbutowicach ujawniono włamanie do baru. Sprawca po uprzednim wyłamaniu zamka z baru dokonał kradzieży elektronarzędzi oraz chłodziarki do piwa wartości ponad 2000 zł. Dochodzenie prowadzi Policja.

9 lutego w Skoczowie na ul. Góreckiej Policjanci KP Skoczów zatrzymali dwóch mieszkańców Skoczowa, którzy w nocy dokonali kradzieży metalowej stopy podnośnika samochodowego. Ważący ponad 150 kg element próbowali sprzedać w jednym ze skupów złomu. Skradziony element podnośnika odzyskano, a sprawców  doprowadzono do Komisariatu,gdzie usłyszeli zarzuty – sprawa trafi do Sądu .

10 lutego w Pierśćcu na terenie Kółka Rolniczego ujawniono kradzież miedzianych kabli z kombajnów zbożowych. Sprawcy dokonali obcięcia kabli zasilających  instalacje kombajnu – straty wynoszą co najmniej 600 zł, dochodzenie w tej sprawie prowadzi Policja.

11 lutego w Międzyświeciu ujawniono kradzież koparko -ładowarki. Jak ustalono w sprawie, sprawcy po uprzednim otwarciu koparko -ładowarki dokonali jej kradzieży. Wartość skradzionej koparki wynosi co najmniej 180000 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Policja.

11 lutego w Harbutowicach doszło do kolizji drogowej. Kierujący samochodem m-ki Nissan wymusił pierwszeństwo przejazdu, doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Vw-Golf. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem karnym.

12 lutego w Skoczowie przy ul. Morcinka  ujawniono włamanie do sklepu mięsnego. Sprawcy po wyłamaniu okna wszedł do sklepu skąd dokonał kradzieży pieniędzy. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Policja.

12 lutego w Skoczowie Policjanci KP Skoczów zatrzymali trzech mężczyzn, którzy byli poszukiwani. Po wykonaniu czynności na miejscu osoby zostały przewiezione do Zakładu Karnego.

13 lutego o godz.1.50 w Skoczowie przy ul. Górny Bór na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do wypadku drogowego, gdzie kierujący prawdopodobnie samochodem marki Fiat potrącił kobietę po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Ranna kobieta trafiła do szpitala. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Wydział Ruchu Drogowego. Policja zwraca się  o pomoc w tej sprawie  do osób które były świadkami zdarzenia lub posiadają informacje na temat sprawcy zdarzenia o kontakt na nr. tel. 997 lub 33-8563610.

14 lutego w  Ochabach na terenie jednego ze stawów znaleziono pocisk pochodzący z okresu II Wojny Światowej. O fakcie powiadomiono Jednostkę Minersko -Saperską, która zabrała niebezpieczny przedmiot.

15 lutego w Skoczowie na ul. Plaskowiec doszło do kolizji drogowej pomiędzy ciągnikiem rolniczym a samochodem Opel. Na miejscu ustalono,że przyczyną kolizji było niezachowanie ostrożności przez kierującego Oplem za co został ukarany mandatem karnym.

16 lutego w Skoczowie na ul. Cieszyńskiej na stacji paliw nieznany sprawca dokonał kradzieży paliwa o wartości 45 zł. Jak się okazało posługiwał się skradzionymi z innego samochodu tablicami rejestracyjnymi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Policja.

18 lutego w Pierśćcu przy ul. Dworskiej ujawniono włamanie do garażu ma terenie bazy SKR. Jak ustalono sprawca w nocy po zerwaniu kłódki w drzwiach wszedł do środka gdzie z ciągnika rolniczego dokonał kradzieży oleju napędowego. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Policja.

18 lutego
w Skoczowie przy ul. Fabrycznej Policjanci interweniowali w związku z awantura w sklepie Tesco. Jak ustalono  sprawca w sklepie wszczął awanturę z jednym z  klientów oraz naruszył jego nietykalność. Za wywołanie awantury został ukarany mandatem karnym.

18 lutego w Skoczowie na ul. Cieszyńskiej doszło do zdarzenie drogowego. Kierujący samochodem  Vw-Golf  będąc w stanie nietrzeźwym 0,74 mg/l  (1,5 promila ) najechał na zaparkowane  na poboczu cztery samochody  uszkadzając je. Sprawca trafił do aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Sprawa trafi do Sądu.

20 lutego
w Skoczowie przy ul. Topolowej Policjanci KP Skoczów zatrzymali kierującego samochodem Opel Corsa, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwym 0,98 promila oraz najechał na ogrodzenie posesji. Sprawca trafił do aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Sprawa trafi do Sądu.

21 lutego
w Pierśćcu ujawniono włamanie do stojaka z butlami. Sprawcy po zerwaniu kłódki w stojaku dokonał kradzieży czterech butli z gazem. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Policja.

- W okresie od 7- 21 lutego w powiecie cieszyńskim policjanci interweniowali 871 razy, doszło do 53 kolizji drogowych oraz odnotowano 104 przestępstwa. Zatrzymano 21 nietrzeźwych kierujących – informuje asp.sztab. Marek Węglorz z KP Skoczów.

 

bsk
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: