Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Z perspektywy dwóch kółek

Nie trzeba do Cieszyna przyjeżdżać na własnym rowerze albo przywozić go ze sobą. Można odwiedzić zamkową wypożyczalnię rowerów i wybrać się na przejażdżkę po mieście lub wyruszyć na którąś z tras - zachęca Magdalena Grala z wypożyczalni rowerów przy Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn.

Jeśli lubimy aktywy odpoczynek wyprawa rowerowa da nam taką możliwość. I wcale nie trzeba mieć własnego roweru, żeby wybrać się na przejażdżkę po mieście lub wyruszyć w dłuższą trasę.

- Nie ma jak podziwiać piękno przyrody z perspektywy dwóch kółek – mówi Iwona Kołder, która na rowerową wycieczkę wybrała się wraz z mężem i synem – W ostatnim czasie w Cieszynie wiele się zmieniło. Jesteśmy zauroczeni nowym parkiem sportowym Pod Wałką, często właśnie w tą stronę wybieramy się na rowerowe przejażdżki.

Ten kto nie ma roweru, a lubi aktywnie spędzać czas może skorzystać z usług wypożyczalni rowerów, jednak z takiej alternatywy zbyt wielu nie korzysta. - Średnio w tygodniu są to dwie osoby – przyznaje Magdalena Grala z wypożyczalni rowerów przy Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn.

Jakie są zasady korzystania z jednośladów ? Wypożyczenie roweru na 3 godziny to koszt rzędu 12 złotych, jeśli chcemy wypożyczyć sprzęt na cały dzień musimy liczyć się z opłatą w wysokości 25 złotych, za dwa dni przyjdzie nam zapłacić 40 złotych. - Przy wypożyczeniu roweru pobierana jest kaucja w wysokości 100 złotych, opłata za kask wynosi 5 złotych – wyjaśnia pani Magdalena – 300 złotych, tyle wynosi koszt roweru w przypadku kradzieży.

Jakie trasy poleca Zamek Cieszyn? - Mapy z trasami rowerowymi po polskiej i czeskiej stronie osoby zainteresowane mogą otrzymać w punkcie informacji turystycznej, znaczna część osób wypożycza jednak rower, żeby po prostu pojeździć po Cieszynie – dodaje M. Grala – oczywiście również na naszej stronie internetowej znajdują się szlaki, którymi z pewnością warto wyruszyć.

Jedna z tras rowerowych prowadzi po szlaku ”Tradycyjnego Rzemiosła”. - "Szlak Tradycyjnego Rzemiosła" to szansa dotarcia do wyjątkowych miejsc na Śląsku Cieszyńskim i ludzi, którzy zajmują się zanikającymi rzemiosłami. Na szlaku znajdują się m.in. zakład rymarski i „Chlebowa chata” - czytamy w opisie.

II część szlaku ”Tradycyjnego Rzemiosła” to miasteczko pszczele, pracownia haftu czy pracownia jubilerska. Możemy też wyruszyć ”Śladami Stroju Cieszyńskiego” . Na szlaku znajdują się m.in. skansen „Na Podlesiu”, Góra Chełm, izba regionalna i ośrodek kultury z kolekcją żywotków (gorsetów) oraz innych elementów stroju cieszyńskiego, czyli coś dla miłośników pięknych krajobrazów i folkloru. W Cieszynie wypożyczalnia mieści się na Wzgórzu Zamkowym w Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn.  Czynna jest siedem dni w tygodniu, od godziny 10.00 – 18.00.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: