Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Z Lizbony do Paryża przez... Zebrzydowice. Wyjątkowy pociąg w naszym regionie

2 września z Lizbony wyruszył Connecting Europe Express, który w trakcie 36 dni odwiedzi 26 krajów i 40 miast. Od poniedziałku (20.09) wyjątkowy pociąg przemierza Polskę, a już jutro (23.09) na moment zatrzyma się na stacji w Zebrzydowicach.

2021 jest Europejskim Rokiem Kolei. To właśnie z tej przyczyny ekspres "Łącząc Europę" wyruszył w podróż po całym kontynencie, która zakończy się 7 października w Paryżu. - To bardzo cenna inicjatywa, w którą zaangażowane są spółki PKP. Pociąg będzie podróżował od Bałkanów przez wschodnie i centralne kraje Unii Europejskiej, również przez Europę Zachodnią aż do Półwyspu Iberyjskiego. Zatrzyma się między innymi w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. Będzie można podziwiać różne rodzaje wagonów, między innymi będzie wagon kolei szwajcarskich, tak zwany alpejski, z przeszklonym dachem - mówił Polskiemu Radiu Tomasz Lachowicz, dyrektor biura Polskich Kolei Państwowych w Brukseli.

Jak wynika z informacji na portalu connectingeuropeexprpres.eu, specjalny tabor w Zebrzydowicach zamelduje się o 14:47, a jego odjazd w dalszą trasę w kierunku Ostrawy zaplanowany jest na 15:17.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: