Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wróciliśmy do szkół, jakie wrażenia?

 Praktycznie cały rok szkolny i akademicki 2020/2021 upłynął na nauce zdalnej z czego na początku większość uczniów i studentów była zadowolona jednak w miarę kolejnych tygodni i miesięcy sytuacja się zmieniała. Od września uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej. Jakie wrażenia są wśród nich po powrocie do szkolnych ław?

 - Początek nauki zdalnej to było coś pięknego. Wystarczyło wstać 10 minut przed lekcją, coś na siebie zarzucić i lekcje leciały. Wszystko było fajnie przez dwa miesiące. Potem brakowało spotkań z kolegami, wracania do domu okrężną drogą, typowo szkolnej atmosfery. Był okres, że nawet nie było możliwości wyjścia bez osoby dorosłej z domu przed godziną 16:00. Teraz wróciliśmy do szkoły i mam nadzieję, że spędzimy w niej większość roku szkolnego – mówi uczeń jednej z skoczowskich szkół podstawowych.

 Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych – średnich sytuacja jest podobna ale są również inne opinie. - Na pewno nauki stacjonarnej nie da się porównać z nauką zdalną. Kontakt z nauczycielem, klasą, możliwość przegadania spraw szkolnych czy osobistych ze znajomym, atmosfera towarzysząca dojazdowi do szkoły. Jednak pojawił się inny problem: jest potrzeba nadrobienia materiału, który nie został przerobiony w roku ubiegłym, nauczyciele biegną z materiałem. Obawiam się, że nie wszystko zostanie przez większość z nas zrozumiała i będą kłopoty – przekazuje uczennica jednej z cieszyńskich szkół średnich.

 Mamy jeszcze jedną wypowiedź uczennicy dojeżdżającej do szkoły codziennie przeszło 20 kilometrów: - Najgorzej było się przyzwyczaić do tak wczesnego wstawania ale już jest lepiej. Najgorzej jest w poniedziałek. Nie wiem jak inni ale według mnie nauka zdalna to dla większości z nas załamka. Nie było bezpośredniego kontaktu z nauczycielem, laptop to nie to samo co bezpośredni kontakt. No i kontakt z drugą osobą. Przecież widzieliśmy się jedynie w sieci, za pomocą portali społecznościowych. 

 Przedstawiliśmy trzy opinie, które różnią się w niektórych miejscach. Jednak nie trzeba być uczniem czy studentem (zaczynają swoją naukę w październiku) aby zauważyć, że najważniejsze czego wszystkim brakowało podczas nauki z domu to kontakt z nauczycielem prowadzącym zajęcia oraz kontaktu z drugą osobą z klasy. Miejmy nadzieję, że nie spełnią się prognozy przekazywane przez media i ten rok szkolny i akademicki będzie w większości opierał się na nauce stacjonarnej z zachowaniem wszystkich oboszczeń sanitarnych.

 

AK

 

 

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: