Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Z korzyścią dla pacjentów

Wraz z dniem 1 sierpnia firma "Diaklin" z Czech rozpoczęła świadczenie uslug laboratoryjnych na terenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Ma być szybciej i dokładniej.

Od 1 sierpnia ze struktur szpitala zostało wydzielone laboratorium. - Firma, której zostały powierzone badania diagnostyczne, została wyłoniona w ramach postępowania konkursowego, do którego stanęło kilka firm. Postępowanie wygrała czeska firma „Diaklin”, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę – wyjaśnia Dariusz Babiak rzecznik Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Jednym z kryteriów przy wyborze oferenta, oprócz przejęcia wszystkich pracowników, było rozszerzenie zakresu badań oraz wykonywanie ich na miejscu - w Szpitalu Śląskim. - Czeska firma jako jedyna udokumentowała spełnienie wszystkich standardów dotyczących jakości badań. Przeprowadzenie konkursu związane było z koniecznością przeniesienia laboratorium do Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego oraz zakupu i modernizacji sprzętu. Dzięki konkursowi szpital uniknie poniesienia znacznych kosztów związanych z lokalizacją pracowni na nowym miejscu – dodaje rzecznik Szpitala Śląskiego.

Pacjenci zyskają na zmianie...

- Nie ma obaw, by zmiana właściciela laboratorium wpłynęła niekorzystnie na pacjentów. Wręcz przeciwnie, dzięki nowoczesnemu sprzętowi będą wykonywane badania, które dotychczas szpital zlecał firmom zewnętrznym, badania będą dokładniejsze, a ich wyniki szybciej dotrą do lekarzy w oddziale. Na razie laboratorium funkcjonuje na starym miejscu – w Pawilonie III, ale w ciągu kilku tygodni będzie przeniesione do Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego – zapewnia Dariusz Babiak.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: