Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Z Januszem Palikotem o trendach biznesowych

W środę (18.05) w Ustroniu odbyło się spotkanie Klubu Kapitału Śląska Cieszyńskiego. Gościem specjalnym wydarzenia był polityk i biznesmen – Janusz Palikot, który opowiedział o zmianach w biznesie będących znakiem nowych czasów.

Klub Kapitału Śląska Cieszyńskiego to organizacja przedsiębiorców z regionu, których celem jest wspólne działanie – nie tylko dla biznesu, ale również dla regionu. Spotkanie z Januszem Palikotem było nie tylko szansą na poznanie punktu widzenia doświadczonego biznesmena, ale również okazją do rozmów i wymiany doświadczeń, pomiędzy przedsiębiorcami z regionu.

Gość specjalny opowiedział o rozwoju swojego biznesu oraz podzielił przemyśleniami dotyczącymi szans i zagrożeń, związanych z dzisiejszymi (bardzo niepewnymi) czasami – Obecna sytuacja to wojna na Ukrainie, skutki pandemii, przerwane łańcuchy dostaw, sytuacja w Chinach, gospodarka globalna, która po raz pierwszy odczuwa negatywne skutki globalizacji no i do tego inflacja w praktycznie całej Europie (…) Kryzys jednak to fantastyczny moment, żeby robić inwestycje. Jak państwo doskonale wiecie, nie ma lepszych inwestycji niż te, które są do zrobienia w kryzysie. Na przykład w branży związanej, chociażby z wodą, kosmetykami, ubraniami, butami, odnotowano duże zwiększenie sprzedaży on-linowej – wyjaśniał Palikot, dodając, że trudne czasy dla jednego biznesu, to szansa na rozwój innego. Trzeba tylko znaleźć swoją niszę i trafnie odczytywać potrzeby społeczeństwa – przykładem tego mogą być właśnie ogromne sukcesy sprzedaży internetowej, która była szczególnie pożądana w czasie pandemii.

Po prezentacji biznesu i omówieniu obecnych trendów sprzedażowych nadszedł czas na dyskusję oraz rozmowy w kuluarach, a także prezentacje produktów gościa specjalnego.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-19 11:51:45
iga: Ciekawe jakiego członka przywiezie
2022-05-19 22:02:04
pawel21_13: "Bronisław Komorowski pójdzie na polowanie na wilki i zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż w Europie." - Janusz Palikot. Widzę, że macie od kogo czerpać inspirację w kwestiach biznesu. Od osób które w normalnym kraju byłyby na marginesie społeczeństwa. Ale jak widać Polska normalnym krajem nie jest, skoro znajdują się ludzie, którzy zapraszają takie kanalie na jakieś spotkania.
2022-05-19 22:58:23
Zenderowski: Pożyteczny ruski idiota. Skrajnie antypaństwowy. Niestety. Pogratulować takiego gościa.
2022-05-22 00:33:48
szaman: Panie Januszu, jakie są ostatnie przewidywania hinduskiego Guru?
2022-05-23 09:44:55
nowak: @pawel21_13 jak widać są jeszcze osoby, które są w stanie rozróżnić działalność polityczną od biznesowej i na spotkanie o biznesie zaprosić osoby, które mają jakieś sukcesy na tym polu, mimo, że w polityce są raczej przegrane.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: