Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień: Stowarzyszenie z dofinansowaniem

W ostatnich dniach został rozstrzygnięty program „Aktywni+”. Projekt ma na celu dofinansowanie projektów, których celem jest szeroko pojęta aktywizacja osób starszych. Wśród organizacji, które otrzymały dofinansowanie znalazło się STOWARZYSZENIE FORM ARTYSTYCZNYCH „SFA” ze Strumienia.

 Program wieloletni na rzecz osób starszych „Aktywni+” jest programem mającym na celu zwiększenie uczestnictwa osób starszych we wszystkich dziedzinach życia społecznego. Program składa się z 4 głównych części:

  1. aktywność społeczna, która obejmuje wsparcie osób starszych w aktywnym spędzaniu wolnego czasu m.in. przez rozwijanie wolontariatu czy zwiększenie zainteresowania w obszarze rynku pracy, a także udzielaniu pomocy seniorom mniej samodzielnym.
  2. partycypacja społeczna przyczynia się natomiast do wzmocnienia samoorganizacji seniorów oraz zwiększenia ich wpływu na życie lokalnych środowisk.
  3. włączenie cyfrowe, które obejmuje pomoc osobom starszym wykluczonym cyfrowo polegającą na zwiększeniu ich umiejętności w posługiwaniu się nowoczesnymi technologiami oraz zapewnieniu bezpiecznego funkcjonowania przy wykorzystywaniu współczesnych narzędzi cyfrowych.
  4. przygotowanie do starości, polegające na wzmacnianiu trwałych relacji międzypokoleniowych, kształtowaniu postaw empatycznych wobec osób starszych, a także upowszechnianiu pozytywnego wizerunku osób w jesieni wieku oraz prowadzeniu działań na rzecz ich bezpieczeństwa.

W ramach programu organizacje pozarządowe oraz instytucje pożytku publicznego mogły ubiegać się o dofinansowanie projektów od 25 tys. do nawet 250 tysięcy zł. Złożono w sumie ponad 1,6 tys. ofert. Finalnie w tegorocznej edycji programu „Aktywni+” dofinansowanie otrzymało 281 organizacji – powiedział wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Wśród organizacji, które otrzymały dotację na prowadzenie działalności statutowej znalazło się STOWARZYSZENIE FORM ARTYSTYCZNYCH „SFA” ze Strumienia, które Chce w ramach środków finansowych zrealizować zadanie „Wystarczy chcieć! - zwiększenie uczestnictwa osób starszych w życiu społecznym”. Dotacja otrzymana z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wynosi 78 280,00 zł

AK, MRiPS

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: