Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Z Burkiem do szkoły!

Już niedługo rozpoczyna się nowy rok szkolny – także dla ... psów. Wszystkie Burki i Azory mogą już we wrześniu rozpocząć naukę posłuszeństwa, obrony oraz tropienia w Jaworzu, gdzie od 1994 roku działa Beskidzkie Centrum Szkolenia Psów Canis.

W malowniczej miejscowości od 17 lat profesjonalna kadra psich instruktorów pomaga właścicielom i ich zwierzakom zrozumieć się nawzajem, uczy właściwego postępowania, prawidłowych relacji i rozwiązywaniu problemów. Czy każdego psa można nauczyć posłuszeństwa? - Praktycznie każdy pies może nauczyć się podstawowych, użytecznych w codziennym życiu komend, chodzenia przy nodze, chodzenia ze smyczą i bez, aportowania, posłuszeństwa – mówi Krzysztof Kukla, założyciel Canis i instruktor szkolenia psów Związku Kynologicznego w Polsce i dodaje: – Niektórym rasom, ze względu na swoją historię współpracy z człowiekiem, łatwiej przychodzi nauka. Należą do nich psy pasterskie i myśliwskie. Jednak również zwykły kundelek może przejść kurs bez problemu.

Nigdy nie jest za późno na szkolenie pupila, jednak nauka starszego psa może być nieco trudniejsza: - Starsze psy mają już swoje nawyki, czasami trudno je pewnych rzeczy oduczyć. Najlepiej rozpocząć szkolenie, kiedy pies jest jeszcze mały – radzi założyciel szkoły - Do psiego przedszkola w Canis przyjmowane są już pieski 2-5 miesięczne, które uczy się czystości, oducza gryzienia. Szczeniaki poznają podstawowe komendy i są poddawane socjalizacji. Zajęcia trwają 1 godz. – dodaje instruktor.

Do wyboru przewidziano kursy na psa towarzysza (PT-Obedience – ogólne posłuszeństwo), z obrony (IPO) i tropienia (PTT). Zajęcia odbywają się w cyklach dwumiesięcznych, dwa razy w tygodniu: - Szkolenie zakończone jest egzaminem kynologicznym i otrzymaniem świadectwa, najlepsze pieski otrzymują puchary – mówi założyciel Canis.

Najlepiej, kiedy na szkolenie razem z czworonogiem uczęszcza również właściciel, jednak nie zawsze jest to możliwe, dlatego Canis oferuje również możliwość szkolenia stacjonarnego, które polega na oddaniu pupila pod opiekę Centrum na okres szkolenia lub – dla osób, które nie mogą przyjechać do centrum, szkolenie z dojazdem do klienta.

Centrum Canis posiada uprawnienia Związku Kynologicznego w Polsce i jest jedynym tego typu ośrodkiem w rejonie Śląska Cieszyńskiego. Nic dziwnego, ze zjeżdżają tu właściciele psów z całego regionu: Bielska, Cieszyna, Tych, Wadowic, a nawet z Czech. Centrum zaufali również znani sportowcy, jak Adam Małysz, którego owczarek niemiecki Pele przeszedł szkolenie z Canis, piosenkarka Beata Bednarz, czy muzyk Łukasz Golec.

Zapisy na szkolenia już trwają. Nie czekaj, już dziś zapisz swojego psa na szkolenie i spędź ze swoim wyszkolonym czworonogiem piękne chwile, ciesząc się z jego postępów!. Wejdź na www.centrumcanis.pl  lub zadzwoń 607 983 770.
 

Zobacz jak wygląda szkolenie w Canis:

 

artykuł sponsorowany

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: