Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły

Wraz z nowym rokiem szkolnym policjanci rozpoczęli wzmożone działania prewencyjne pod kryptonimem „Bezpieczna droga do szkoły". Od 1 września szczególnym nadzorem objęte zostają drogi w rejonach szkół i przedszkoli.

Wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem rozpoczęła się akcja "Bezpieczna droga do szkoły", od dzisiaj stróże prawa będą pomagać i uczyć dzieci prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. - Na terenie powiatu cieszyńskiego policjanci drogówki rozpoczną działania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w rejonie szkół i przedszkoli. Kontrolowane będą również gimbusy i autobusy dowożące najmłodszych – informuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Jak co roku, 1 września w akcji uczestniczą policjanci cieszyńskiej drogówki wspólnie z kolegami z pionu prewencji.

- Działania te mają na celu propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz uświadomienie zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych na drogach. Policjanci, podczas prelekcji i pogadanek w szkołach, będą uczyć jak unikać zagrożeń, prawidłowo przewozić dziecko w samochodzie, a także jak wyposażyć nasze pociechy, aby mogły bezpiecznie poruszać się po drodze. Stróże prawa będą pomagać i uczyć dzieci prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Akcja ma także na celu przypomnienie kierowcom, że opuszczone na dwa miesiące wakacji budynki szkolne od pierwszego dnia września zapełnią się uczniami, którzy bezpiecznie muszą tam dotrzeć, a po zajęciach - wrócić do domu – podkreśla rzecznik prasowy KPP w Cieszynie, apelując równocześnie do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w rejonach placówek oświatowych.

Pamiętajmy – od nas rodziców również wiele zależy. Przygotujmy odpowiednio dziecko do samodzielności, poprzez częste rozmowy na temat zagrożeń i sposobów ich unikania oraz dając swoim zachowaniem właściwy przykład.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: