Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

XXII Cross Świętojański

Dla wszystkich wielbicieli biegów, Cross Świętojański to prawdziwa gratka. Impreza zorganizowana przez Ludowy Klub Sportowy w Pogórzu, Urząd Miejski w Skoczowie, Rada Sołecka w Pogórzu oraz Starostwo Powiatowe w Cieszynie odbyła się w sobotę (19 czerwca) na boisku LKS w Pogórzu.

„Cross Świętojański” to impreza sportowa organizowana na Śląsku Cieszyńskim od 1988 roku. Na starcie, a także na całej trasie biegu rozpalone były ogniska świętojańskie, wpisujące się w tradycję palenia ognisk na szczytach gór i pagórków w najdłuższą noc w roku na terenie Ziemi Cieszyńskiej. Licznie zgromadzeni wzdłuż trasy kibice dopingowali biegaczy dzwoneczkami.

W biegach mógł wystartować każdy. Wystarczyło, że wpisał się na listę startową. Najkrótsza stumetrowa trasa przeznaczona była dla przedszkolaków. W „Mini Crossie” i „Mały Crossie” swoich sił próbowały dzieci i młodzież szkolna. Prawdziwym wyzwaniem był natomiast bieg główny, którego trasa prowadziła przez malownicze ścieżki, pola i lasy leżące wokół Pogórza. Dystans, jaki mieli do pokonania biegacze wynosił aż 12, 5 kilometra. Nie zabrakło także tradycyjnego wystrzału z XVIII wiecznej armaty pana Czesława Kanafka.

Po raz kolejny  w biegu wzięli udział także „Włóczykije”, sekcja Nordic Walking działająca przy Stowarzyszeniu „Wspólnota dla Skoczowa”. – Trasa była w miarę łatwa. Szło się bardzo dobrze, choć w lesie trasa mogła być nieco lepiej oznakowana – mówi pani Anna Kajstura, uczestniczka. – Już kolejny raz nasza sekcja bierze udział w crossie, za rok na pewno znowu wystartujemy. Przy okazji zachęcamy wszystkich do trenowania Nordic Walking, to nie tylko doskonała okazja do poprawy swojej kondycji, ale także możliwość nawiązania ciekawych znajomości – dodaje Jan Szczypka, prezes „Włóczykijów”.

Zwycięzcą tegorocznego biegu  został Wojciech Baczyński, dwudziestodziewięciolatek z Pszczyny, który trenuje w klubie Bako Team Pszczyna. Trasę pokonał w 44 minut i 38 sekund, nie udało mu się jednak pobić dotychczasowego rekordu. Najlepszą kobietą była rówieśniczka Wojciecha Baczyńskiego, także pochodząca z Pszczyny, Ewa Kucharska, która do mety przybiegła po 49 minutach i 55 sekundach.

Po crossie wszyscy uczestnicy, oraz mieszkańcy Pogórza bawili się na terenie Ludowego Klubu Sportowego w Pogórzu. Impreza trwała do późnych godzin nocnych.

Dzięki uprzejmości firmie Optimal, która od kilku lat sprawuje patronat nad imprezą, możecie Państwo zobaczyć listę uczestników i wyniki biegów.  KLIKNIJ>>>

(as)

źródło: ox.pl
dodał: AS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: