Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

XXII Cross Świętojański

Dla wszystkich wielbicieli biegów, Cross Świętojański to prawdziwa gratka. Impreza zorganizowana przez Ludowy Klub Sportowy w Pogórzu, Urząd Miejski w Skoczowie, Rada Sołecka w Pogórzu oraz Starostwo Powiatowe w Cieszynie odbyła się w sobotę (19 czerwca) na boisku LKS w Pogórzu.

„Cross Świętojański” to impreza sportowa organizowana na Śląsku Cieszyńskim od 1988 roku. Na starcie, a także na całej trasie biegu rozpalone były ogniska świętojańskie, wpisujące się w tradycję palenia ognisk na szczytach gór i pagórków w najdłuższą noc w roku na terenie Ziemi Cieszyńskiej. Licznie zgromadzeni wzdłuż trasy kibice dopingowali biegaczy dzwoneczkami.

W biegach mógł wystartować każdy. Wystarczyło, że wpisał się na listę startową. Najkrótsza stumetrowa trasa przeznaczona była dla przedszkolaków. W „Mini Crossie” i „Mały Crossie” swoich sił próbowały dzieci i młodzież szkolna. Prawdziwym wyzwaniem był natomiast bieg główny, którego trasa prowadziła przez malownicze ścieżki, pola i lasy leżące wokół Pogórza. Dystans, jaki mieli do pokonania biegacze wynosił aż 12, 5 kilometra. Nie zabrakło także tradycyjnego wystrzału z XVIII wiecznej armaty pana Czesława Kanafka.

Po raz kolejny  w biegu wzięli udział także „Włóczykije”, sekcja Nordic Walking działająca przy Stowarzyszeniu „Wspólnota dla Skoczowa”. – Trasa była w miarę łatwa. Szło się bardzo dobrze, choć w lesie trasa mogła być nieco lepiej oznakowana – mówi pani Anna Kajstura, uczestniczka. – Już kolejny raz nasza sekcja bierze udział w crossie, za rok na pewno znowu wystartujemy. Przy okazji zachęcamy wszystkich do trenowania Nordic Walking, to nie tylko doskonała okazja do poprawy swojej kondycji, ale także możliwość nawiązania ciekawych znajomości – dodaje Jan Szczypka, prezes „Włóczykijów”.

Zwycięzcą tegorocznego biegu  został Wojciech Baczyński, dwudziestodziewięciolatek z Pszczyny, który trenuje w klubie Bako Team Pszczyna. Trasę pokonał w 44 minut i 38 sekund, nie udało mu się jednak pobić dotychczasowego rekordu. Najlepszą kobietą była rówieśniczka Wojciecha Baczyńskiego, także pochodząca z Pszczyny, Ewa Kucharska, która do mety przybiegła po 49 minutach i 55 sekundach.

Po crossie wszyscy uczestnicy, oraz mieszkańcy Pogórza bawili się na terenie Ludowego Klubu Sportowego w Pogórzu. Impreza trwała do późnych godzin nocnych.

Dzięki uprzejmości firmie Optimal, która od kilku lat sprawuje patronat nad imprezą, możecie Państwo zobaczyć listę uczestników i wyniki biegów.  KLIKNIJ>>>

(as)

źródło: ox.pl
dodał: AS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: