Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

XVI Konkurs TMS ?Czy znasz swoje miasto-gminę? - rozstrzygnięty

We współpracy z Towarzystwem Miłośników Skoczowa – głównego organizatora przedsięwzięcia, 27 maja b.r. po raz trzeci w Liceum Ogólnokształcącym zorganizowano kolejną, XVI edycję konkursu „Czy znasz swoje miasto i gminę?”


W tym roku w konkursowe szranki stanęły drużyny z siedmiu szkół podstawowych oraz reprezentanci sześciu gminnych gimnazjów. Ogółem wystartowało 38 zawodników. Młodzież odpowiadała na pytania dotyczące historii i dnia współczesnego gminy, musiała się wykazać także znajomością gwary cieszyńskiej.


Poziom wiedzy uczestników konkursu od kilku lat jest bardzo wysoki, a różnice między najlepszymi są minimalne. Jurorom coraz trudniej wyłonić zwycięzców, coraz trudniej również przygotować pytania, na które młodzież nie zna odpowiedzi. W finale ustnym wypowiedzi uczestników konkursu oceniali: Kazimierz Zgoda, Paweł Szarzec, Grzegorz Greń, Ryszard Blattan i Diana Pieczonka-Giec.

Oto wyniki konkursowej rywalizacji w kategorii szkół podstawowych:
I miejsce - drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 w Kiczycach w składzie Kornelia Kufeld, Agnieszka Kucharska, Natalia Zawada – podopieczni polonisty Bogusława Rauera.
II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skoczowie w składzie Konrad Janik, Krzysztof Legierski i Adrian Krysik, których do konkursu przygotowała Jolanta Raszyk.
III miejsce - drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Skoczowie w składzie Justyna Lewandowska, Dawid Hofman i Przemysław Wałczyk – podopieczni Ludmiły Lewandowskiej.


Czwarta lokatę uzyskała drużyna Szkoły Podstawowej nr 6 w Pierśćcu, piątą drużyna Szkoły Podstawowej nr 8 w Skoczowie, szóstą reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 7 w Pogórzu, zaś siódmą drużyna Szkoły Podstawowej nr 5 w Ochabach.


W kategorii gimnazjalistów:
I miejsce - zdobyła Agata Bruchajzer z Gimnazjum nr 4 w Skoczowie, której opiekunem była Ludmiła Lewandowska.
II miejsce – Wojciech Gil z Gimnazjum nr 2, opiekun- Beata Zbrzeźniok.
III miejsce – Kinga Kucharska z Gimnazjum nr 3 w Pierśćcu, opiekun- Urszula Szindler.
Ponadto w finale walczyła Karina Biegoń z Gimnazjum nr 5 w Ochabach, która uplasowała się ostatecznie na IV miejscu.


W organizacji konkursu tradycyjnie pomagali uczniowie LO, którzy byli zaangażowani do oceniania części pisemnej konkursu oraz do obsługi sprzętu nagłaśniającego. Nagrody rzeczowe dla finalistów ufundowano z dotacji uzyskanej z Gminy Skoczów.
Organizacją konkursu z ramienia LO zajmują się od lat Małgorzata Orawska i Grzegorz Greń, którzy są także działaczami Towarzystwa Miłośników Skoczowa.


Małgorzata Orawska
 

źródło: mat.pras
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: