Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

XV Cieszyńskie Prezentacje Filmowe

Już 4 listopada w Kinie Piast w Cieszynie wystartuje XV edycja Cieszyńskich Prezentacji Filmowych. Wydarzenie zakończy się 9 listopada (środa) filmem ''Passione''. Tej pozycji z całą pewnością w repertuarze przegapić nie można. Energia, pasja, radość, nadzieja i optymizm - wszystko to już niebawem. W tym roku Cieszyńskie Prezentacje Filmowe w Cieszynie obchodzą swój mały jubileusz.

- To już piętnasta edycja tego wydarzenia. W zasadzie jego formuła nie zmieniła się od pierwszej edycji.  Średnio podczas Prezentacji pokazujemy 6-7 filmów. Codziennie prezentowany jest jeden, w godzinach wieczornych (godz. 20.00). Staram się, aby takie Prezentacje gościły u nas dwa razy w roku – wyjaśnia w rozmowie z portalem ox.pl  szef cieszyńskiego kina Marek Mendroch.  

Z każdą kolejną edycją przegląd cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród widzów.- Sprzedaż karnetów uruchomiliśmy 25 października. Do tej pory sprzedaliśmy ich już kilkadziesiąt. Jeśli ktoś jest jest zainteresowany zakupem, to radzę nie zwlekać do ostatniej chwili , bo sala mieści tylko niespełna 200 osób, więc może się okazać, że będą komplety – podkreśla M. Mendroch. 

Dlaczego warto w tych dniach zawitać do cieszyńskiego Kina Piast?

- Pokazujemy filmy, które są dla widza trudno dostępne w repertuarze kinowym. Są to filmy bardzo często nagradzane na różnych festiwalach filmowych za główne, jak i drugoplanowe role, jak również za reżyserię oraz inne walory – dodaje szef kina w Cieszynie - Dzięki temu, że od sierpnia mamy projektor cyfrowy, to nowością w tegorocznych prezentacjach będzie projekcja filmu w formacie 3D. Będzie to dokument Wima Wendersa, którego premiera odbyła się w Polsce oficjalnie zaledwie kilkanaście dni temu w sali Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.  

Podczas XV edycji Cieszyńskich Prezentacji Filmowych nie zabraknie również polskiego akcentu. W tej edycji będzie to film pt.: "Kret". Widzowie zobaczą również najnowszy film reżysera  - Nanni Moretti z rewelacyjną rolą Jerzego Stuhra. Film nazywa się "Habemus Papam" – w tłumaczeniu na język polski – "Mamy Papieża".

Cieszyńskie Prezentacje Filmowe 4-9 listopada

4.11 (piątek) 20:00 "SKÓRA, W KTÓREJ ŻYJĘ" Hiszpania, 2011, 120`, od lat 15, reż.: Pedro Almodovar, wyk.: Antonio Banderas, Elena Anaya, Jan Cornet, Marisa Paredes i inni.

5.11 (sobota) 20:00 "MELANCHOLIA" Dania/Szwecja/Francja/Niemcy, 2011, 135`, od lat 15, reż.: Lars von Trier, wyk.: Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Kiefer Sutherland i inni.

7.11 (poniedział) 20:00 "KRET" Polska/Francja, 2010, 105`, od lat 15, reż.: Rafael Lewandowski, wyk.: Borys Szyc, Marian Dziędziel, Magdalena Czerwińska, Wojciech Pszoniak, Sławomir Orzechowski i inni. 36 FPFF Gdynia 2011 – Nagroda dla Mariana Dziędziela za najlepszą męską rolę drugoplanową.  

8.11 (wtorek) 20:00 3D "PINA" Niemcy/Francja/Anglia, 2011, 103`, od lat 12, reż.: Wim Wenders, wyk.: Regina Advento, Malou Airaudo, Ruth Amarante i inni.

9.11 (środa) 20:00 "PASSIONE" Włochy/USA, 2010, 90`, od lat 12, reż.: John Turturro, Federico Vacalebre, wyk.: John Turturro, Misia, Lina Sastri, Massimo Ranieri, Angela Luce, Mina, Salvatore Plomba i inni.

 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: