Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

XII Otwarty Nocny Turniej Szachowy w Strumieniu

W sobotę wieczorem 24 października w strumieńskim emgoku rozpoczął się XII Otwarty Nocny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Strumienia. Fot. Bartłomiej Kukucz
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-25 11:54:40
M53: Przeraża mnie ten brak odpowiedzialności. W sobotę cały kraj znalazł się w strefie czerwonej. a MGOK w Strumieniu urządza gromadny turniej szachowy. I w dodatku pani burmistrz, choć sama nosi maseczkę, spokojnie uśmiecha się do graczy bez maseczek. To ona powinna dbać o bezpieczeństwo mieszkańców gminy i ona powinna zwrócić graczom uwagę, ze maseczki obowiązują, jak organizatorzy nie zadbali o to. Gdzie indziej czytam o turnieju w tenisie stołowym. I gracze w odległości od siebie półtora metra, dyszący z wysiłku, grają w czasach epidemii, rozsiewając swoje, być może zakażoną parę na innych. Ludzie mają pretensje, że chcą szkoły zamykać, przedszkola, zakłady, a tu sobie beztrosko gmina urządza "igrzyska" w strefie czerwonej z nieodpowiednimi odstępami i przy braku maseczek u większości graczy. A potem...kolejki na SOR, brak miejsca w szpitalach, kwarantanna...Czy naprawdę takie turnieje są pierwszą potrzebą? Nie można poczekać do bezpieczniejszych czasów.
2020-10-25 16:07:11
Bogdan123: M53 ty jak zwykle na nie, jak na zamówienie. Ja tam widzę max 20 dorosłych osób, a propo twojego "gromadnie":) Nie zauważyłeś luster na ścianie i Ci się ludzie podwoili:)
2020-10-25 19:59:37
M53: Bogdan- nie "jak zwykle na nie", bo często nie narzekam. Niech jest tylko tych 20 dorosłych , a nawet tylko 5 bez maseczek i rozwleką wirusa po całej gminie. Lustra nie lustra, burmistrzowa powinna zareagować, a nie szczerzyć się radośnie. I tu, jak twierdzisz, jestem naprawdę na NIE. Jak uważasz, Ciebie to nie dotyczy? Ciebie wirus pozdrowi z daleka ? Ciebie i Twoją rodzinę? A jak nie ominie, z powodu takiej nieodpowiedzialności, to co wtedy napiszesz? M53 jak zwykle jesteś na Nie?
2020-10-25 22:53:37
politykier: M53 Nie ukrywam, że Twoje narzekania zachowują pewną logiczną poprawność. Chcę tylko przypomnieć, że pewna linia polityczna proponowała przesunięcie wyborów na obecny okres, czego broniła niczym niepodległości, testując przy okazji lojalność poszczególnych samorządowców. Możesz wiele zarzucać Pani Burmistrz, ale to właśnie ona na wiosnę należała do grupy osób, które wykazały się rozsądkiem.
2020-10-26 19:27:15
Biedroka 3: Zgodnie z rozporządzeniem państwowym jest możliwe uprawianie sportu na terenie całego kraju bez maseczek ochronnych. Nikt nikogo na siłę nie zmusi. Aktualnie odbywają się np. Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów II ligi w szachach gdzie obowiązują identyczne przepisy. https://pzszach.pl/2020/10/16/komunikat-pzszach-nr-1-10-2020-w-sprawie-nowych-obostrzen-zwiazanych-z-covid-19/
2020-10-26 20:59:50
M53: Politykier- od paru ładnych lat obserwuję poczynania pani Burmistrz i mam swoje zdanie na ten temat. Niekoniecznie dobre. Wtedy wykazała się rozsądkiem, dlaczego teraz tego rozsądku nie wykazuje? Biedroka- fakt, że jest rozporządzenie nie oznacza, że nie można w określonych dyscyplinach zachować wszelkich środki ochrony przed wirusem. Akurat szachy są taką dyscypliną. I nie piszę tego złośliwie, tylko z obawy. Dlaczego tam, gdzie można minimalizować zagrożenie epidemiczne, nie robi się tego? Teraz odwołać, by skrócić czas trwania w epidemii? Przecież im bardziej się teraz sprężymy, tym krócej będzie to cholerstwo, mam nadzieję, trwać.
2020-10-26 22:39:37
politykier: M53 Jak najbardziej masz prawo do własnego zdania, każda, zwłaszcza krytyczna wypowiedź jest cenna, o ile mieści w pewnych standardach. Nieco inaczej postrzegam Burmistrz Strumienia, niestety moje i Twoje zdanie to tylko opinie. Ocenia ogół mieszkańców i na razie, pani Włodarz mogła sobie pozwolić na reelekcję, czegoś to dowodzi. W sprawach epidemiologicznych wyrażam podobne poglądy. Potrzebna jest dyscyplina społeczna, o którą współcześnie trudno, zwłaszcza przy tendencji i modzie na negację każdego autorytetu. Jeżeli organizowane są np. protesty, i to w całym kraju, sytuacja raczej nie będzie rokowała przychylnie. W sytuacji zagrożenia państwa, poszczególne linie polityczno-światopoglądowe powinny się zjednoczyć, tak jak to dawniej bywała. Obecnie ze strony liderów politycznych obserwujemy skłonności przeciwne. Można odnieść wrażenie, że pewna linia światopoglądowo- polityczna dąży do całkowitej destrukcji państwa i to z widokiem na EUROPEJSKIE perspektywy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: