Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wzór dzielnicowego

Starszy aspirant Krzysztof Krzempek z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, to najlepszy dzielnicowy w powiecie cieszyńskim. Podczas wtorkowej sesji Rady Powiatu z rąk Starosty Cieszyńskiego odebrał nagrodę i gratulacje. To już kolejne wyróżnienie przyznane temu dzielnicowemu.

Każdego roku Starosta Cieszyński przekazuje nagrodę dla najlepszego dzielnicowego w powiecie, wybieranego w drodze konkursu. Komisja, składająca się z przedstawicieli cieszyńskiej policji oraz Starostwa Powiatowego w Cieszynie, przy wyborze „Dzielnicowego Roku 2014” wzięła pod uwagę nie tylko jego wiedzę, ale także aktywność w działalności prewencyjnej. Na podstawie całości zebranych informacji komisja stwierdziła, że najlepszym dzielnicowym jest st. asp. Krzysztof Krzempek.

Podczas wtorkowych obrad Rady Powiatu gratulacje i nagrodę pieniężną dla najlepszego dzielnicowego roku 2014 wręczył Starosta Cieszyński Janusz Król. Do gratulacji przyłączyli się radni powiatowi na czele z przewodniczącym.

Jest mi niezmiernie miło, że starosta akurat mnie wyróżnił tą nagrodą. Rywalizacja była wysoka, każdy z dzielnicowych naszych jednostek jest zasłużony, nie mniej cieszę się, że to mi przypadła ta nagroda – mówił dziennikarzom st. aspirant Krzysztof Krzempek. Pytany o kontakt z mieszkańcami, mówił, że jest on bardzo częsty. Są to spotkania face to face. Najlepszym przekaźnikiem informacji czy ostrzeżeń to właśnie spotkania bezpośrednie. Utrzymuję również kontakt z Radą Osiedla. Spotykam się również z uczniami podczas zajęć w szkołach. Tak działam, uważam że to najlepiej odwzorowuje nasza pracę. – dodaje Krzempek.

Nie po raz pierwszy straszy aspirant Krzysztof Krzempek został wyróżniony za swoje osiągnięcia w służbie. Posiada on również tytuł Najlepszego Dzielnicowego Miasta Cieszyna 2010 roku. Wtedy nagrodę i dyplom dla najlepszego dzielnicowego wręczył mu Burmistrz Miasta Cieszyna wraz Przewodniczącym Rady Miejskiej w Cieszynie.

W marcu 2012 roku, wraz z kilkoma innymi policjantami, brał udział w akcji ratowniczej w centrum miasta. Funkcjonariusze z narażeniem własnego życia i zdrowia ewakuowali z kamienicy 14 osób. Za odwagę i bohaterski czyn z narażeniem własnego życia został odznaczony przez Prezydenta RP „Krzyżem Zasługi za Dzielność”.

W czerwcu ubiegłego roku pełniąc funkcję zastępcy oficera dyżurnego cieszyńskiej komendy pomógł uratować 2-letnie dziecko. Słysząc w słuchawce alarmującą wiadomość kobiety o tym, że jej dziecko nagle straciło oddech, natychmiast zdecydował o podjęciu reanimacji. Telefonicznie udzielał rodzinie wskazówek i krok po kroku instruował, jak ją przeprowadzić. Dwuletni chłopczyk zaczął sam oddychać jeszcze przed przyjazdem pogotowia.

Jesienią ubiegłego roku wziął udział w VI Ogólnopolskich Zawodach Policjantów “Dzielnicowy Roku 2014". Podczas wojewódzkiego etapu st. asp. Krzysztof Krzempek reprezentujący cieszyński garnizon zajął wtedy wysokie 4. miejsce.

Red.

źródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: