Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wystawa zdjęć Jerzego Pustelnika

Wraz z początkiem października w ustroniu w Galerii Muflon pojawi się niezwykła wystawa - fotografa ''stela'', Jerzego Pustelnika. Warto już teraz zarezerwować sobie czas i obejrzeć klimatyczne zdjęcia.

Jerzy Pustelnik urodził się w Cieszynie w 1950 roku. Mieszka w Ustroniu. Ukończył policealne studium fotografia i film w Warszawie oraz studia na kierunku pedagogika pracy kulturalno-oświatowej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Od 2001 pracuje na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie na stanowisku fotografa-dokumentalisty. Zajmuje fotografią i muzyką.

Od roku 1971 jest aktywnym członkiem Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Jest autorem około 20 indywidualnych wystaw o tematyce jazzowej, prezentowanych na festiwalach Jazz Jamboree Warszawa, Bielska Zadymka Jazzowa, Cieszyńska Jesień Jazzowa, Silesian Jazz Meeting Rybnik, Jazz w Ruinach Gliwice, Kręgi Sztuki. Ponadto jest autorem i współuczestnikiem wystaw prezentowanych na konkursach, festiwalach fotograficznych, muzeach i galeriach sztuki: „Strzępki Światła", "Po Prostu Fotografia", "Wszystko inne", "Na papierze", "Przestrzenie osobiste", " Noc i dzień", "Twarze, portrety, maski”, „Jazzgrafy”, Jazz we dwoje”, „Cieszyn-Młodsi Bracia”, „Prezentacje”, „Światłość”, „W labiryncie grafiki”, „Jazz na dwa obiektywy”. Autor zdjęć do płyt, folderów i czasopism jazzowych.

Współtworzył z prof. Jerzym Wrońskim kopciogramy, wystawiane w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Cieszynie.

Inspirację czerpie z muzyki i emocji, jakie jej towarzyszą.

Wernisaż wystawy zdjęć Jerzego Pustelnika odbędzie się 4 października o 17:00 w Galerii Muflon w Ustroniu. Wystawa potrwa do końca listopada.

Portal OX.PL jest patronem medialnym imprezy.red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: