Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wystawa TU rodziła się Solidarność

W dniach 27 października do 13 listopada dostępna jest na skoczowskim Rynku wystawa „TU rodziła się Solidarność”. Ekspozycja prezentuje wydarzenia ogólnopolskie, regionalne oraz z terenu Podbeskidzia z roku 1980. Stanowi ona część obchodów 40-lecia powstania NSZZ Solidarność okręgu Podbeskidzie, które będą miały miejsce w najbliższych miesiącach. W otwarciu wystawy udział wzięli: Burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko, Przewodniczący Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ Solidarność - Marek Bogusz, Przewodniczący NSZZ Solidarność oddział w Skoczowie - Czesław Chrapek, oraz uczestnik skoczowskich wydarzeń z roku 1980 – Zdzisław Baranowski. Fot. Bartłomiej Kukucz
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-27 20:13:53
krzysztof.mm: kiedy się widzi takie okazy jak PiS-owski a p a r a t c z y k czy funkcjonariusze udającej dawny związek "Solidarność" dzisiejszej jej t a n d e t n e j podróby, podpinające się pod fenomen narodowego zrywu lat '80-'81, można jedynie śmiać się lub płakać - wybieram skromny uśmieszek, bo to ewidentnie ż a ł o s n e pacynki ㋡
2020-10-28 10:40:54
Zet: proszę nie zapominać ***** *** i solidarna polskę
2020-10-29 09:24:40
ciotka matylda: Kogo to interesuje? Dla tych którzy szli w dzisiejszym strajku to prehistoria. Dla tych którzy brali udział w strajkach w tamtym czasie to wstyd. Wstyd za tych co zrobili z SOLIDARNOŚCI przybudówkę obecnej władzy! Stare kocury z tamtej solidarności grzeją swoje dupy w sejmie łącznie z tym co to przespał stan wojenny a teraz wywołał strajki! Jemu śni się krwawa rewolucja!
2020-10-29 22:14:02
crank: Nie zamierzam się wstydzić za kanalie, które ukradły i sponiewierały prawdziwą Solidarność z tamtych lat. Mam dla nich tylko ogromną pogardę! Nawet śliny szkoda, żeby im napluć w te tępe gęby.
2020-11-03 14:13:39
dystans: Bywałem w ostatnich 30 latach , na świecie a w szerszym znaczeniu i Europie, wszędzie spotykałem się wręcz z entuzjastycznym pojęciem Wałęsa i Jan Paweł II , byłem z tego bardzo dumny Jednak teraz młodym wciska się pojęcie jakiegoś tajnego przewodniczącego Solidarności, który był szefem Solidarności i stał za plecami ale to on rządził czyli fakto szef Lech Kaczyński, Natomiast jego brat Jarosław tak sprytnie maskował swoje członkowstwo Solidarność walczącą'w klapie" że UB w ogóle go nie internowała. a on, 13.12.1981 spokojnie spał w łóżeczku u mamusi jakie to dziwne przyczyny stały za tym ,że zapomnieli go internować. Jan Paweł II to inna bajka i niestety porównywanie go do takich miernot jest co najmniej nietrafione.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: