Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wystawa: Sławomir Śląski

Już jutro (10.02) w Galerii Muflon otwarcie wystawy grafika, projektanta i nauczyciela akademickiego, Sławomira Śląskiego z Jaworzna.

Sławomir Śląski pochodzi z Jaworzna. Zajmuje się grafiką, plakatem, projektowaniem.

W 2007 roku otrzymał dyplom magistra sztuki z wyróżnieniem na kierunku Grafika Wydziału Artystycznego WSHE w Łodzi w Pracowni Grafiki Wydawniczej prof. Krzysztofa Tyczkowskiego. Odbył praktykę dydaktyczną u dr. Tadeusza Piechury w Pracowni Typografii i Obrazu.

Absolwent studiów podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku „Zarządzanie w kulturze, sztuce i turystyce kulturowej”. Zajmuje się projektowaniem grafiki wydawniczej, identyfikacji wizualnej oraz wystaw i plakatów. Prowadził zajęcia z Grafiki Edytorskiej oraz Podstaw Grafiki Projektowej na WSHE w Łodzi (2006–2009). Obecnie pracuje jako grafik-projektant w Muzeum Miasta Jaworzna oraz jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Prowadził: Zaawansowane projektowanie graficzne; Skład publikacji i specyfikacji druku; Korektę, redakcję i skład tekstu na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna oraz Grafikę 3D w grach i aplikacjach multimedialnych w Katedrze Inżynierii Wiedzy.

Obecnie odbywa praktykę dydaktyczną na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w Międzykierunkowej Pracowni Projektowania Plakatu i Pracowni Projektowania Alternatywnego u prof. Michała Klisia oraz w Pracowni Projektowania Komunikacji Wizualnej u dr hab. Ewy Stopy-Pielesz. Podejmuje działania i współpracę w branży kultury i sztuki. Projektuje dla spółek giełdowych. Członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.

Wernisaż wystawy - 10 luty godz. 18:00 w Galerii Muflon w Ustroniu.
Wystawa potrwa do 10 marca.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: