Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wystawa prac Bronisława Liberdy w Muzeum Śląska Cieszyńskiego

W środę (15.11) w Sali wystaw czasowych Muzeum Śląska Cieszyńskiego odbył się wernisaż prac Bronisława Liberdy - malarza, grafika, rysownika, ilustratora oraz muzyka. Bronisław Liberda z wykształcenia jest pedagogiem, zajmuje się jednak tworzeniem różnego rodzaju dzieł malarskich, graficznych, czy też rysowniczych. W swoim dorobku może pochwalić się ponad 30 wystawami indywidualnymi w Polsce, ale również w Czechach i na Słowacji. W środę do jego dorobku została doliczona kolejna.

Na wystawie znalazły się obrazy artysty, który w tym wypadku postanowił szczególnie skupić się na oddaniu światła – Jest to dla mnie zjawisko fascynujące, które bardzo ciężko oddać na obrazie. Jako artysta, nigdy do końca nie jestem zadowolony ze swoich dzieł. Dlatego właśnie wciąż postają nowe, mam potrzebę tworzenia. Jako malarz jestem samoukiem, wciąż pracuję nad czymś nowym – mówił w trakcie wernisażu Bronisław Luberda.

Dzieła artysty, który na co dzień mieszka na Zaolziu można podziwiać w cieszyńskim muzeum do 15. grudnia. Można tam zapoznać się z twórczością artysty, jednak jest to tylko jej niewielki ułamek. Bronisław Liberda jest autorem wielu obrazów, grafik, a także cyklu humorystycznych rysunków. W czeskich periodykach zamieszczał również ilustracje dla dzieci. Wystawa w Muzeum Śląska Cieszyńskiego jest dostępna dla zwiedzających, w godzinach otwarcia muzeum.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: