Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wystawa plakatu teatralnego pt.: ''Teatr Żyje''

Już 28.07 o godzinie 19.00 w Galerii Muflon w Ustroniu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy pt.:''Teatr Żyje'', wszystkich miłośników sztuki i nie tylko zapraszamy na wernisaż. Cała wystawa potrwa do 30.08 i jest organizowana w ramach Festiwalu ''Kręgi Sztuki''.

Wystawa będzie okazją do obejrzenia różnego rodzaju plakatów teatralnych uznanych twórców i artystów, a jednocześnie pedagogów uczelni artystycznych takich jak: prof. Tomasza Bogusławskiego (ASP Gdańsk), prof. Mariana Oslislo (ASP Katowice), dr Ryszarda Kajzera ( ASP Warszawa), dr hab. Sebastiana Kubicy, a także prac studentów z Instytutu Sztuki w Cieszynie, z pracowni Sebastiana Kubicy, gdyż jedną z idei festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego zarówno studentów, jak i nauczycieli.

Plakat to ciekawe dzieło artystyczne łączące teatr i sztuki plastyczne, stanowi nieodłączną część przedstawienia teatralnego. - Plakat teatralny to „dzieło efemeryczne”, towarzyszące zazwyczaj jednemu wydarzeniu, ale nie przemijające. I to właśnie dzięki tej uniwersalności przekazu artystycznego mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę plakatu pt. „Teatr Żyje” w ramach 6. Edycji Festiwalu Europejskich Szkół Artystycznych i Twórczości „Kręgi Sztuki” do Galerii Muflon – Sztuka dla Ciebie w Ustroniu – mówi reżyser Wojciech Majewski.

Wystawa jest organizowana przy współpracy z Muzeum Historii Katowic - Oddziałem Grafiki im. Pawła Stellera w Katowicach. Współorganizator Urząd Miasta Ustronia.

Portal OX.PL jest patronem medialnym wydarzenia.


red.

źródło: mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: