Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Co nowego na cieszyńskich drogach?

Skończony mur oporowy, na finiszu ul. Błogocka, w planach m.in. ul. Reymonta- informuje o swoich pracach Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie. Jak już wiadomo w najbliższych miesiącach naprzeciwko przejścia granicznego w Cieszynie-Boguszowicach powstaną również dwa ronda.

Mur oporowy na ul. Korfantego w Cieszynie runął w połowie lutego br. Poza tym, że na ulicę osunęły się kamienie na szczęście nic nikomu się nie stało. Po zabezpieczeniu terenu, rozsadzonym przez korzenie i deszcze murem zajął się Miejski Zarząd Dróg. Jak informuje Dyrektor MZD Wiesław Sosin, mur został odbudowany solidnie. Prace przy murze oporowym zostały już zakończone i odebrane – dodaje. Odbudowa muru trochę trwała, ponieważ trzeba było rozebrać go do zera i ułożyć na nowo. Zrobiliśmy mur żelbetowy, a dopiero później obłożyliśmy go  kamieniami z poprzedniego muru. Został on również wyczyszczony i zaimpregnowany. Założyliśmy także drenaż aby woda miała gdzie spływać. Myślę, że teraz będzie długo służył mieszkańcom – zaznaczył Sosin.

Jeżeli chodzi o prace typowo drogowe to na dniach zakończy się remont znaczącego fragmentu ul. Błogockiej od ul. Ogrodowej do ul. Kasztanowej. Warto również dodać, iż na ostatniej sesji Rady Miejskiej Cieszyna uchwalono zmiany w budżecie i przekazano więcej pieniędzy na drogi gminne. Tym samym w jesiennych planach pojawił się m.in. remont ul. Reymonta.

Jak poinformował Portal OX.Pl Wiesław Sosin w Cieszynie w najbliższych miesiącach powstaną dwa nowe ronda. Wykona je inwestor pawilonu handlowego, który powstaje na przejściu granicznym w Cieszynie-Boguszowicach. Inwestor zakładał głównie połączenie z Cieszynem przez drogę ekspresową ale muszą mieć również połączenie z lokalnym układem dróg. Będzie się ono odbywać przez drogę, która prowadzi od przejścia granicznego do ul. Jabłonnej i Langera. Tam właśnie powstaną dwa ronda najazdowe – tłumaczy.

Jak dodaje MZD będą to proste ronda podobne do tych, które powstały m.in. na ul. Stalmacha czy 3  Maja. Kiedy rozpoczną sie tam prace tego jak na razie nie wiadomo. Póki co inwestor wyraził taką wolę i przysłał treść porozumienia. Prac jeszcze do nas nie zgłosili – mówi Sosin.

Dyrektor wspomniał również o oświetleniu ulicznym. Według zapisów w prawie energetycznym do tej pory gminy nie zajmowały się tylko oświetleniem przy płatnych autostradach. W przepisach pojawiły się jednak pewne zmiany. Po nowelizacji Państwo przejmie od gmin finansowanie oświetlenia również dróg ekspresowych i odcinków dróg krajowych na terenach niezabudowanych. W związku z tym MZD nie będzie musiał zajmować się oświetleniem znajdującym się w ciągu drogi ekspresowej w Cieszynie. Zadanie to przejdzie na Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

 

MSZ

źródło: ox
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-07-19 07:08:47
yogi60: Oj Wieśku Wieśku, nie idz tą drogą
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: