Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wystawa Numizmatyczna w Zebrzydowicach: Podróż przez historię za pomocą monet

Zebrzydowice są obecnie gospodarzem fascynującej wystawy numizmatycznej. Wielbiciele historii, pasjonaci monet oraz wszyscy zainteresowani odkrywaniem przeszłości mają okazję przeżyć niezwykłą podróż przez historię za pomocą… GOTÓWKI…. 

Wystawa numizmatyczna, która odbywa się w Galerii nad Młyńszczokiem, jest owocem kolekcjonowania monet przez Henryka Franka, członka Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Zebrzydowicach.  Wystawione monety pochodzą z różnych okresów historycznych.

Głównym celem wystawy jest przybliżenie publiczności historii za pomocą monet jako źródła informacji. Monety, będące nośnikami obrazów i symboli, potrafią opowiedzieć nam niezwykłe historie o czasach, w których powstały

Wystawa numizmatyczna w Zebrzydowicach nie tylko przyciąga miłośników numizmatyki, ale także jest doskonałą okazją do edukacji i podziwiania piękna historycznych artefaktów. Można na niej zobaczyć rzadkie i unikalne monety. Jest to także doskonała okazja do zgłębienia wiedzy na temat historii.

Wystawa numizmatyczna to wydarzenie, które jest obowiązkowe dla każdego miłośnika sztuki kolekcjonowania monet i banknotów. Takie imprezy są organizowane w różnych ośrodkach w całym kraju, ale istnieją również stałe wystawy numizmatyczne. Na przykład Polskie Towarzystwo Numizmatyczne organizuje różne wydarzenia związane z numizmatyką, takie jak wykłady i sympozja . W Muzeum Narodowym w Krakowie znajduje się Gabinet Numizmatyczny, który został założony w 1883 roku i zawiera około 109 tysięcy obiektów, w tym monety antyczne, polskie i obce, medale, banknoty i inne .

Wystawa udostępniona jest w "Galerii nad Młyńszczokiem" w Zebrzydowicach  i czynna jest w godzinach od 16.00 do 19.00. Numizmaty można obejrzeć od 1 do 5 czerwca włącznie.  Wstęp Wolny, Zapraszamy!

red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: