Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wystawa na ekranie

Już od października 2018 roku w cieszyńskim kinie „piast” odbywać się będą cykliczne emisje filmów edukacyjnych z serii „Wystawa na ekranie”. Są to prezentacje kolekcji najwybitniejszych malarzy, których dzieła znajdują się w najważniejszych muzeach na świecie.

- Emisje odbywać się będą z inicjatywy cieszyńskiego Uniwersytetu III Wieku. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD będą pokazywane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych będą towarzyszyć historie dzieł, biografie artystów i wypowiedzi ekspertów – informuje Lucyna Bałandziuk, prezes cUTW

W programie:
02.10.2018 „Vincent van Gogh. Nowy sposób widzenia" z Van Gogh Museum w Amsterdamie.
06.11.2018 „Munch 150" z Munchmuseet i Nasjonalgalleriet w Oslo.
04.12.2018 „Impresjoniści i człowiek, który ich stworzył" z muzeów i galerii Wielkiej Brytanii, Francji i USA.
05.02.2019 „Leonardo da Vinci – malarz na mediolańskim dworze" z The National Gallery w Londynie.
05.03.2019 „Manet – portrecista życia" z The Royal Academy of Arts w Londynie.
02.04.2019 „Henri Matisse. Wycinanki" z Tate Modern w Londynie i MoMA w Nowym Jorku. 07.05.2019 „Portrety ówczesnych ogrodów. Od Moneta do Matisse'a" z The Royal Academy of Arts w Londynie.


- Wyżej wymienione projekcje zawierają nie tylko walory poznawcze, ale również gwarantują pogłębienie estetycznych przeżyć widzów. To idealny poranek dla wszystkich tych, którzy pragną zwiedzić wielkie galerie i muzea całego świata – tłumaczy Lucyna Bałandziuk. Emisje odbywać się będą się w każdy (z wyjątkiem stycznia) pierwszy wtorek miesiąca o godzinie 10:00 w cieszyńskim kinie „Piast”. Wszystkie projekcje to filmy obcojęzyczne z napisami w języku polskim. Czas trwania jednej projekcji to 90 minut. Cena biletu wynosi 15 zł.

 

 

JŚ/ mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: