Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wystawa i podsumowanie warsztatów

Już jutro (6 lipca) o godzinie 17.30 w Zamku Cieszyn odbędzie się otwarcie wystawy ''Projektowanie informacji''. Wydarzeniu towarzyszyć będzie podsumowanie warsztatów, które odbywały się pod kierunkiem Dana Boyarskiego.

Na otwarcie wystawy połączone z podsumowaniem warsztatów oraz prezentacją plakatów i filmów, które powstały pod kierunkiem Dana Boyarskiego zaprasza Zamek Cieszyn. 

W najbliższy piątek, wraz z godziną 17.30 swoje podwoje otworzy wystawa „Projektowanie informacji". - Wystawa prezentuje przykłady informacji zaprojektowanych specjalnie do druku i do publikacji ekranowej, które powstały podczas dwutygodniowych warsztatów z Danem Boyarskim w Zamku Cieszyn – wyjaśnia Beata Mońka - Większość ludzi jest przekonanych, że informacja w magiczny sposób pojawia się w pełni ukształtowana, skrojona na miarę ich potrzeb. W rzeczywistości, projektanci komunikacji nadają kształt danym, rozumiejąc jak je przedstawiać za pośrednictwem słów, liczb, kształtów, kolorów i kompozycji...

Wystawę będzie można oglądać do 19 sierpnia w Oranżerii Zamku Cieszyn. To jednak nie jedyna propozycja na tegoroczne lato.

Do 29 lipca będziemy mieli okazję nadrobić zaległości i z bliska zobaczyć wystawę pokonkursową 7. edycji konkursu Śląska Rzecz. Czeka na nas również stała ekspozycja, czyli Dizajn po śląsku. Międzynarodowe warsztaty i wystawa powarsztatowa „Wizualizacja złożonej informacji w druku i na ekranie: od diagramu do interakcji” to propozycja aktualna do 6 lipca. Czyli pora się pospieszyć. 

Cykl rodzinnych warsztatów „Wakacje z dizajnem. Da się zrobić!” rozpocznie się 7 lipca, następnie kolejno warsztaty odbywać się będą: 21.07, 11.08, 25.08.

Co jeszcze zobaczymy w Zamku Cieszyn ? Będzie Letnia Szkoła Dizajnu - siódma edycja warsztatów projektowych skierowanych do projektantów oraz studentów wydziałów grafiki i wzornictwa z województwa śląskiego, których wyniki zostaną zaprezentowane na wystawie powarsztatowej (11 – 13.07). Wystawa dotycząca projektowania ekologicznego „Gramy w zielone” - to propozycja na sierpień, podobnie, jak „Zamkowe Spotkania z Historią” i wystawa „IKEA - domowe inspiracje”. Zamek Cieszyn jest również współorganizatorem znanych i lubianych „Strachów na Zamku”, które kończą wspaniały czas wakacji. Tak, więc propozycji na tegoroczne lato tu również nie zabraknie.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 


 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: