Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wysokie mandaty dla taksówkarzy

Funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej skontrolowali taksówki na terenie Bytomia, Cieszyna, Częstochowy, Zagłębia Dąbrowskiego i okolic. Jak się okazało, aż 12 kierowców taksówek nie zarejestrowało obrotu na kasie fiskalnej.

 

Podczas kontroli mundurowi sprawdzali czy kierowcy taksówek wywiązują się z obowiązku rejestrowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. - Spośród kilkunastu skontrolowanych kierowców 12 nie rejestrowało sprzedaży i nie wydawało klientom paragonów, mimo posiadania kasy fiskalnej. Kierowcy nawet nie próbowali tłumaczyć się i przyjmowali mandaty w wysokości od 500 zł do 5000 zł. – informuje rzecznik prasowy KAS.

Brak paragonu to wykroczenie

Przedsiębiorca, który pomimo obowiązku nie wystawia paragonu fiskalnego, popełnia wykroczenie skarbowe. Takie postępowanie jest niezgodne z prawem i nieuczciwe w stosunku do klienta, który zapłacił podatek w cenie towaru lub usługi.

Przypomnijmy też, że  kto wbrew przepisom ustawy dokona sprzedaży z pominięciem kasy fiskalnej albo nie wyda dokumentu z kasy rejestrującej, stwierdzającego dokonanie sprzedaży, podlega karze grzywny do 180 stawek dziennych. W przypadku mniejszej wagi, sprawca czynu zabronionego, o którym mowa wyżej, podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe, która może być nałożona w formie mandatu karnego w kwocie od 430 zł do 21500 zł.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-07-03 17:24:48
św. Patryk.: Czekamy na wysokie wyroki dla członków złodziejskiej bandy PiS okradającej Polskę, Polki i Polaków na grube miliardy przez 8 lat.
2024-07-04 06:14:59
labraks: Jeśli myślisz że POrażka będzie sądzić PISiury i odwrotnie to jesteś człowiekiem wielkiej nadziei. Przecież ten cyrk trwa już dobre 30 lat a wy dalej macie nadzieje że coś się zmieni głosując raz na tych raz na tamtych. w telewizji drą na siebie japy a poza kamerami bawią się razem :D
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: