Wysoka wygrana Trzyńca!

Stalownicy jedną nogą w półfinale Generali Ceska Cup. Podopieczni Vaclava Varadi nie dali większych szans hokeistom Mountfield HK i przed spotkaniem rewanżowym, które zostanie rozegrane w środę w Werk Arenie, wypracowali sobie znaczną przewagę, wygrywając aż 7:1.

Trzyniec udał się Hradca Kralove z Filipem Zadiną, który na co dzień występuje w NHL, a w ramach przygotowań do nowego sezonu będzie przywdziewał barwy klubu spod Jaworowego. To właśnie 20-latek otworzył wynik dzisiejszego spotkania, będąc zaledwie kilkanaście sekund na lodzie.

Podopieczni Vaclava Varadi zanotowali trzy trafienia w pierwszej tercji, a kolejne trzy dołożyli w drugiej części spotkania. Na listę strzelców wpisał się m.in. Aron Chmielewski. Trzynieccy hokeiści kontrolowali już przebieg ostatnich minut i ostatecznie wygrali różnicą sześciu bramek – 7:1 – co daje im znaczną przewagę przed środowym rewanżem. Przypomnijmy, że fazę pucharową Generali Ceska Cup rozgrywa się systemem mecz i rewanż, w którym liczą się strzelone gole.