Wysoka wygrana Polaków, bramka Wałęgi

Biało-czerwoni hokeiści do lat 20 nie mieli litości dla gospodarzy międzynarodowego turnieju, Ukraińców. Podopieczni Piotra Sarnika i Krzysztofa Majkowskiego wygrali aż 6:1, a jedno z trafień zanotował Kamil Wałęga.

Polacy świetnie rozpoczęli zmagania w turnieju, który odbywa się w Białej Cerkwi. Już po pierwszej tercji prowadzili o trzy bramki. Przy trafieniu Jana Sołtysa, z 10. minuty, asystę zanotował Wałęga. On sam pokonał ukraińskiego golkipera kilka minut później.

Gospodarze odpowiedzieli w drugiej tercji, którą nawet wygrali. Ale do tego wystarczyła im jedna bramka. W ostatniej, trzeciej części meczu, Polacy znowu dominowali na lodzie, co przerodziło się na trzy gole. Ostatecznie, spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem biało-czerwonych, 6:1.

Ukraina U-20 – Polska U-20 1:6 (0:3,1:0,0:3)
32' Kriwoszapkin – 6' Brynkus, 10' Sołtys (asysta Wałęgi), 17' Wałęga, 41' Witan, 54' Zygmunt, 55' Tyczyński

Polaków czekają jeszcze dwa spotkania. Dzisiaj (sobota) zmierzą się z juniorami Dynama Mińsk, a w niedzielę z rówieśnikami z Białorusi.