Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wyremontowana droga w Simoradzu

Właśnie dobiega końca realizacja projektu „Przebudowa drogi gminnej Simoradz-Ochaby”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt realizowany w ramach Programu Rozwoju Subregionu Południowego.

Przedmiotowy projekt ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców gminy Dębowiec, a przede wszystkim sołectwa Simoradz, głównie w obszarze tworzenia korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości. Przebudowa i dostosowanie do obowiązujących wymogów i oczekiwań społeczności lokalnej drogi gminnej Simoradz-Ochaby wpłynie na zwiększenie atrakcyjności terenów położonych w pobliżu ww. trasy, a w konsekwencji przyczyni się do rozwoju różnych form rekreacji i turystyki oraz małych  i średnich przedsiębiorstw całego regionu. Głównym celem projektu jest poprawa spójności społeczno-gospodarczej na poziomie lokalnym poprzez zwiększenie efektywności systemu transportowego w Dębowcu.

Jej modernizacja polega na podwyższeniu parametrów technicznych i eksploatacyjnych istniejącej drogi, poprzez: wzmocnienie istniejącej konstrukcji, podniesienie nośności drogi, wykonanie nowej nawierzchni z masy asfaltobetonowej, odtworzenie odwodnienia drogi, miejscowe poszerzenia jezdni, poszerzenia z asfaltobetonu na łukach,    utwardzeniu nawierzchnią asfaltową istniejących mijanek, utwardzeniu wjazdów na pola i wykonaniu zjazdów do posesji z kostki betonowej oraz wykonanie obustronnych utwardzonych poboczy. Łączna długość drogi to 2,8 km, a  koszt przebudowy wyniósł 889 177,96 zł z czego 539 997,77 zł dofinansowania z EFRR.

- Kiedy obejmowałem stanowisko Wójta Gminy za jeden z głównych celów postawiłem sobie poprawę infrastruktury drogowej w naszej gminie. Dzisiaj po prawie 4 latach piastowania tej funkcji mogę powiedzieć, że udało nam się sporo, gdyż do tej pory wyremontowaliśmy już ponad 12 km naszych dróg. Nadal jednak widzę potrzebę dalszej poprawy jakości dróg gminnych, do czego w miarę możliwości będziemy dążyć - wyjaśnia Wójt Gminy Dębowiec, Tomasz Branny.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne problemy.
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: