Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wypadki rowerowe - GOPR interweniował

W długi czerwcowy weekend nie zabrakło turystów na górskich szlakach. Tłoczno było również na szlakach przeznaczonych dl rowerzystów. Niestety w kilku przypadkach przygoda z kolarstwem górskim zakończyła się interwencją GOPR-owców.

Goprowcy w Beskidach stacjonują ma 9 stacjach ratunkowych: CSR Szczyrk, Klimczok, Hala Miziowa, Markowe Szczawiny, Przysłop pod Baranią Górą, Hala Skrzyczeńska, Leskowiec, Wisła oraz w nowej letniej stacji górskiej na Górze Żar.
Okazuje się, że długi czerwcowy weekend nie był dla ratowników czasem na wytchnienie. - Od czwartku interweniowaliśmy w 24 zdarzeniach. Doszło do 13 wypadków rowerowych, 4 paralotniarskich i pozostałych związanych z turystyką pieszą (zachorowania, urazy kończyn). Do poszkodowanych dwukrotnie zadysponowaliśmy śmigłowiec Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – informują goprowcy.

Wypadki rowerowe miały miejsce również w naszym regionie. Odnotowano je na trasach Enduro Trails, Szczyrk Mountain Resort, PKL Góra Żar, Skolnity Wisła Ski & Bike Park oraz na terenie ośrodka Czarny Groń. - Poszkodowani najczęściej doznawali urazów: kręgosłupa, głowy, miednicy, stawów kolanowych i barkowych, ran ciętych i szarpanych, ogólnych otarć i potłuczeń – dodają ratownicy górscy.

Jak przypominają ratownicy i kolarze zawodowcy, najważniejsze to zachowanie bezpieczeństwa i mierzenie swoich sił na zamiary. 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: