Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wyjazd na beatyfikację Jana Pawła II

W związku z nadchodzącą (1 maja 2011) beatyfikacją Jana Pawła II w Rzymie, wiele biur podróży wychodzi na przeciwko pielgrzymom  i w zakresie swoich usług oferuje wyjazdy na uroczystość, a nawet dłuższe pobyty.

Wielu Polaków szuka możliwości wyjazdu w grupach zorganizowanych. Biura podróży odbierają telefony z pytaniami o oferty wyjazdu na uroczystości beatyfikacyjne, wiele z nich specjalnie na tą okazję przygotowało zachęcające oferty. Czy zainteresowanie wyjazdem na to szczególne wydarzenie jest aż tak widoczne w cieszyńskich biurach podróży?

- Każde biuro ma w swojej ofercie przygotowane takie wyjazdy, wiele z nich jest bardzo korzystnych, cena oscyluje już w granicach tysiąca złotych – podkreśla Anna Kopiec z TROPICANA TRAVEL w Cieszynie – Najkrótsza nasza oferta zapewnia – wyjazd 29 kwietnia i pobyt do 3 maja. Koszt 929 złotych (plus 60 euro - zwiedzanie obiektów). W cenę wliczony jest: przejazd autokarem, noclegi w hotelu, wyżywienie, ubezpieczenie i opieka pilota.

Anna Kopiec przyznaje jednak, że zainteresowanie wyjazdem jest niewielkie. Potwierdza to Danuta Hussar z Biura Turystycznego Olza -Tour w Cieszynie.

- Aktualnie nie mamy takiej oferty – przyznaje pani Danuta, której biuro w tym roku będzie obchodziło dwudziestolecie działalności – zgłosiła się grupa 25-osobowa, która zrezygnowała z wyjazdu wczoraj, ponieważ organizacji podjęła się jedna z parafii. Więc zaniechaliśmy dalszych dzialań w tym temacie. Inną sprawą jest to, że wyjazd z pewnością nie będzie należał do najłatwiejszych. W tym czasie spodziewane jest około trzech milionów turystów w Rzymie. Poza tym większego zainteresowania wyjazdem nie ma.

Innego zdania jest Dariusz Danielec z Biura Podróży "Damptour" w Cieszynie – Wręcz przeciwnie, słyszałem, że zainteresowanie wyjazdem na beatyfikację Jana Pawła II jest spore - mówi pan Dariusz -  Nasze biuro jednak nie uczestniczy w organizacji tego wyjazdu.  Mamy wiele innych atrakcyjnych ofert, które sprzedajemy, na przykład: Austria, Albania, Bułgaria – zachęca.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: