Wygrywają siatkarki, wygrywają również siatkarze

Cieszyńskie kluby siatkarskie nie mogły wymarzyć sobie lepszej inauguracji ligowego sezonu 2021/22. Victoria wróciła z wygraną z Częstochowy, a Talent Sferawent nie stracił nawet seta w starciu z BBTS Bielsko-Biała.

Siatkarki z Cieszyna wybrały się w sobotę do Częstochowy, gdzie świetnie rozpoczęły inauguracyjne spotkanie sezonu 2021/22 – od zwycięstwa w pierwszym secie. Kolejne dwie partie padły łupem gospodyń, ale zawodniczki Victorii doprowadziły do tie-breaka, wygrywając w czwartym secie – 25:23. W decydującej, piątej partii więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Cieszyna, które wygrały do 9 i z Częstochowy wywiozły dwa punkty.

I Liga Śląska Kobiet, 1.kolejka:
AZS Częstochowa - Victoria MOSiR Cieszyn 2:3 (19:25, 25:19, 25:16, 23:25, 9:15)

Udaną inaugurację ligowych rozgrywek mają za sobą także siatkarze Talent Sferawent, którzy po dłuższym czasie mogli liczyć na wsparcie kibiców – wcześniej uniemożliwiły to rządowe obostrzenia. Gospodarze sprawili prezent swoim sympatykom, pokonując BBTS Bielsko-Biała bez straty seta.

I Liga Śląska Mężczyzn, 1. kolejka:
Talent Sferawent Cieszyn - BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:14, 25:19)