Wygrana w O2 Arenie!

Zwycięstwo na lodzie stołecznej drużyny zawsze smakuje podwójnie, a właśnie tej sztuki udało się dokonać hokeistom HC Ocelari Trinec, którzy pokonali Spartę Praga – 3:2. Bohaterem Stalowników okazał się Vladimir Dravecky, który zdobył dwie bramki.

Goście świetnie rozpoczęli środowe starcie, bo już w piątej minucie wynik otworzył Dravecky. Wiele wskazywało na to, iż Stalownicy dowiozą jednobramkową przewagę do końca pierwszej tercji, ale gospodarze zdołali wyrównać w 19. minucie, po strzale Andreja Kudrny.

Później znowu do głosu doszli hokeiści prażskiej Sparty, po tym jak Zach Still wyprowadził ich na prowadzenie. Jednak radość kibiców zgromadzonych w O2 Arenie nie trwała zbyt długo, bo po pięciu minutach Stalownicy grali w przewadze i ją wykorzystali. A konkretnie uczynił to Vladimir Roth. Na zwycięskie trafienie czekaliśmy do początku ostatniej odsłony, a na listę strzelców znowu wpisał się Dravecky.

Dla Trzyńca to bardzo cenne punkty. Podopieczni Vaclava Varadi mają małe szanse na zdobycie Puchar Prezydenta, za zdominowanie sezonu zasadniczego (przyp. red. pozostały jeszcze cztery kolejki), ale wciąż mogą zapewnić sobie udział w przyszłej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów. Do trzeciego miejsca, które aktualnie zajmuje Mountfield HK, tracą zaledwie jeden punkt. Stalowników czekają w najbliższych dniach kolejne spotkania wyjazdowe. W piątek zmierzą się z Pardubicami, a w niedzielę z Pilznem.