Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wygraj nagrody z biblioteką!

Książki, nagrody pieniężne, a nawet tablet- wszystkie te nagrody można zdobyć w dwóch konkursach, organizowanych przez Bibliotekę Miejską w Cieszynie z okazji akcji ''Konkursowe Lato''. Wystarczy zrobić ciekawe zdjęcie lub napisać wiersz.

Wakacje z książką to konkurs przeznaczony dla wielbicieli fotografii, aby wziąć w nim udział należy sfotografować swoją pasję czytania w ciekawym, „wakacyjnym” otoczeniu. Główną nagrodą w konkursie jest 200 złotych i tablet. Konkurs przeznaczony jest dla osób od 15 roku życia i trwa do 5 września 2015 roku. Biblioteka przyjmuje fotografie w postaci „papierowej”, o rozmiarze nie mniejszym niż 15x20 cm.

Drugi konkurs przeznaczony jest dla miłośników poezji. Już po raz 14 Biblioteka Miejska w Cieszynie organizuje „Konkurs Jednego Wiersza”, w ramach imprezy „Skarby z cieszyńskiej trówły”. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: Cieszyńska mozaika. Strofy Cieszynem pisane, Konkurs skierowany jest podobnie jak pierwszy do osób, które ukończyły 15 lat. Należy przesłać 4 egzemplarze dotąd nienagradzanego i niepublikowanego wiersza, w języku polskim lub czeskich, związanego tematycznie ze Śląskiem Cieszyńskim. Wiersz należy nadesłać do 5 września 2015 roku na adres:

Biblioteka Miejska,
ul. Głęboka 15
43-400 Cieszyn,
z dopiskiem na kopercie „Konkurs poetycki”.

Do wygrania trzy nagrody pieniężne o łącznej kwocie 1000 zł. i wyróżnienia książkowe. Nagroda główna to 500 złotych.

Prace konkursowe (zarówno fotografie jak i wiersze) powinny być podpisane pseudonimem W osobnej kopercie, opatrzonej tym samym pseudonimem, należy podać: imię i nazwisko autora, adres, telefon, e-mail. Ogłoszenie wyników obu konkursów i uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 19 września 2015 r., o godz. 15.00 w Cafe Muzeum w Cieszynie (ul. Regera 6).

Regulamin konkursów:

Wakacje z książka


Cieszyńska mozaika. Strofy Cieszynem pisane

 

PISALIŚMY TAKŻE:

Nakręć się w bibliotece

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: